Українські БТР-60 отримали потужний сучасний бойовий модуль

Автор: Максимов Віталій

Збройні сили України почали використовувати нову вітчизняну модернізацію бронетранспортера БТР-60 із сучасним потужним бойовим модулем БМ-7 "Парус". Про це свідчить фотографія, розміщена у соціальній мережі X.

Українські БТР-60 отримали потужний сучасний бойовий модуль - today.ua

До повномасштабного вторгнення російських окупаційних сил в Україну у ВСУ було багато радянських бронетранспортерів БТР-60, які, нагадаємо, розробили наприкінці 1950-х років. Але вони давно застаріли. Їх треба було замінити чи модернізувати.

В Україні було багато спроб модернізувати БТР-60. Одна з найвідоміших з них - БТР-60М "Хорунжий", який є глибокою модернізацією радянського бронетранспортера БТР-60ПБ (це розробка НВО "Практика"). У БТР-60М "Хорунжий" від БТР-60ПБ залишилася лише нижня частина корпусу. Решта була нова. Але така модернізація коштувала надто дорого, тож від неї відмовилися.

Останнім часом у нашій країні знову повернулися до модернізації БТР-60. Це стало актуальним, мабуть, ще й тому, що Болгарія передала Україні 100-110 бронетранспортерів БТР-60 (зважаючи на все, ЗСУ вже отримали кілька болгарських бойових машин).

Популярні зараз

Забруднення Десни підійшло впритул до Києва: що робити з водою, яка тече з кранів

Кабачкові вафлі з сиром: швидкий рецепт оригінальної закуски чи сніданку

ТОП-5 недорогих кросоверів Toyota з найбільш надійними двигунами

Біженці за кордоном вже подали сотні тисяч заяв про відмову від українського громадянства, - Княжицький

Одна з найновіших модернізацій - БТР-60 із сучасним бойовим модулем БМ-7 "Парус", який раніше нам був відомий з використання в українському БТР-4 "Буцефал". Цей бойовий модуль встановили замість великокаліберного кулемета КПВТ калібру 14,5 мм. З таким бойовим модулем вогнева потужність старого радянського бронетранспортера БТР-60 збільшилась у рази.

Українські БТР-60 отримали потужний сучасний бойовий модуль

Бойовий модуль БМ-7 "Парус" складається з автоматичної гармати ЗТМ-1 калібру 30 мм і спареного з нею універсального кулемета КТ-7,62. Автоматична гармата ЗТМ-1 призначена для знищення легкоброньованих транспортних засобів на відстані до 2000 км. Як додаткове озброєння можна використовувати протитанкові керовані ракети "Бар'єр" або автоматичний гранатомет калібру 30 мм.

Таким чином, модернізований український БТР-60 відрізняється значно посиленою вогневою потужністю. Але при цьому у нього, як і раніше, дуже слабке бронювання і не дуже зручний доступ до десантного відсіку (люк збоку).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Можна зробити висновок, що оборонна промисловість України має великі можливості для виробництва бойових модулів БМ-7 "Парус" (це хороша новина). Їх не встигають встановлювати на БТР-4 "Буцефал", виробництво якого ведеться, але, мабуть, у недостатній кількості. При цьому сам БТР-60 перед встановленням сучасного бойового модуля зазнав, швидше за все, капітального чи поверхового ремонту.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Німеччина передала Україні 160 безпілотників Vector, призначених для ведення повітряної розвідки.