Українська ППО використовує польську станцію наведення

Автор: Максимов Віталій

У соціальній мережі X (раніше Twitter) з'явилася фотографія польської станції наведення SNR-125, яка входить до складу українського зенітно-ракетного комплексу С-125 Newa-SC. Польська станція наведення допомагає боронити українське небо.

Українська ППО використовує польську станцію наведення - today.ua

Про те, що Польща передала Україні зенітно-ракетні комплекси С-125 "Нева", стало відомо наприкінці 2022 року. Тоді у соціальних мережах з'явилися відповідні фотографії. Це зенітно-ракетний комплекс малої дальності. Його ракети можуть знищувати повітряні цілі на відстані до 25 км (залежно від модифікації ракети).

С-125 Newa-SC (samobieżny i cyfrowy – самохідний та цифровий) – це польська модернізація радянського ЗРК С-125 "Нева", розроблена в середині 1990-х років). Її 4-х пускова установка розміщена на шасі танка Т-55, а не на шасі МАЗ, як у старішої версії. Крім того, зенітний комплекс С-125 Newa-SC отримав цифрові самописці, кондиціонер, два процесори обробки інформації про курс цілі та ракет. Крім того, аналогові компоненти замінені на цифрові, що підвищило стійкість комплексу до перешкод.

В результаті модернізації у С-125 Newa-SC дальність виявлення цілі помітно більша, ніж у С-125 "Нева". Тобто цей ЗРК виявляє повітряні цілі раніше. Тому він ефективніше знищує повітряні цілі.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українська ППО використовує польську станцію наведення

Станом на початок 2022 року армія Польщі мала 11 ЗРК С-125 Newa-SC (33 пускові установки). Вони перебували на озброєнні 3-ї Варшавської ракетної бригади ППО. За непідтвердженою інформацією, Україна наразі отримала щонайменше 20 пускових установок цього зенітно-ракетного комплексу.

Поляки кілька разів модернізували С-125 Newa-SC. Їх поступово знімають із озброєння, замінюючи новішими ЗРК WISŁA (зенітний комплекс середньої дальності) та NAREW (зенітний комплекс малої дальності). Деякий час зенітно-ракетні комплекси С-125 Newa-SC, WISŁA та NAREW поляки мали експлуатувати одночасно.

Українська ППО використовує польську станцію наведення

С-125 "Нева" – це радянський ЗРК малого радіусу дії, прийнятий на озброєння у 1961 році (він став доповненням до комплексів С-25 та С-75). Цей ЗРК може знищувати літаки, гелікоптери та ракети на відстані до 25 км та на висоті до 18 000 метрів. Використовується кілька типів ракет.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

ЗРК С-125 "Нева" (у різних модернізаціях) на даний момент використовують армії Польщі, України, Вірменії, Азербайджану та деяких інших країн світу.

Раніше стало відомо, що ЗСУ отримали польські бойові машини БРДМ-2.