В Україні скорочуватимуть соціальну допомогу. Депутати вважають, що настав час переглянути соціальні виплати і значно їх скоротити. Для цього доведеться вносити зміни до Конституції. Однак реалії такі, то держава не може собі дозволити того обсягу соціальних гарантій, який існував раніше.
Про це заявив депутат-"слуга", який очолює Комітет ВР з економічного розвитку, Дмитро Наталуха.
За словами нардепа, розгалужена система соціальних гарантій, яка зараз існує в Україні, є "радянським спадком", і вона була орієнтована на реалії 80-90 років минулого століття. Тому її, як і всієї радянської спадщини, потрібно позбуватися.
"Це радянський спадок. Він закарбувався в Конституції, на жаль, де чорним по білому написано, що Україна - це соціальна держава, і купа соціальних гарантій. Я вважаю, що якісь соціальні послуги держава має продовжувати надавати, але обсяг їх, напевно, має бути скорочений", - поділився Наталуха.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У нинішніх реаліях українська держава не може собі дозволити такої розгалуженої системи соціальних гарантій, як була за Союзу. Економічні умови стали жорсткішими, усюди править бал конкуренція. І до того ж, Україна зараз перебуває у стані війни. Тому державний бюджет не може тягнути на собі такий обсяг соціальних виплат, як був раніше.
"Мені здається, в умовах і дефіциту бюджету, і зниження допомоги ми, напевно, будемо переглядати це. Тобто має бути створена інша, більш збалансована система, яка враховує нові реалії", - зауважив нардеп.
У Зеленського обіцяють соціалку зберегти за будь-яких умов
Водночас радник президента України з економічних питань Олег Устенко обіцяє, що держава не буде скорочувати обсяг соціальних гарантій. Навіть якщо обіцяної західної допомоги поки що не буде, соціалка залишиться принаймні на наявному рівні. Звісно, скорочувати бюджетні видатки доведеться, однак це будуть видатки несоціального характеру. Та й то влада сподівається лише перенести їхнє фінансування, а не зовсім від них відмовитися.
"Все, що стосується несоціального характеру, програм, скажімо інвестиційних, програм, які закладені в кошторис нашого державного бюджету на цей рік, їх доведеться, навіть незважаючи на розроблені графіки, пересувати на той період часу, коли буде отримано додаткову підтримку з боку Сполучених Штатів Америки", - заявив Устенко.
Нагадаємо, українці, які не мають навіть мінімального стажу для пенсії, можуть розраховувати лише на соціальну допомогу від держави.