Сили Територіальної оборони Збройних сил України в соціальній мережі X (раніше Twitter) повідомили, що понад 30 000 кулеметів "Максим" 1910/30 зі складів "повернули в стрій" для боротьби з російськими окупантами.
Кулемети "Максим" дуже довго зберігалися на складах ЗСУ. Українські солдати їх стали знову використовувати після того, як російські окупаційні війська в лютому 2022 року почали повномасштабне вторгнення в Україну. Кулемет "Максим" довів, що незважаючи на те, що його розробили у 1883 році, він ще є грізною зброєю на полі бою.
Українські захисники використовують кулемет "Максим" зразка 1910/30. Під час Першої світової війни та Другої світової війни його використовували для знищення противника й його вогневих засобів на відстані до 1000 метрів.
Ці кулемети стали одним із символів української мобілізації. Їх адаптують під сучасні умови. Наприклад, на "Максим" встановлюють нові приціли. Найчастіше зараз ці кулемети (спарені) встановлюють на пікапи, які входять до складу мобільних зенітних груп ЗСУ. За допомогою таких зеніток можна ефективно збивати безпілотники російських окупантів, зокрема Shahed.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Максим" 1910 - це вдосконалений варіант кулемета "Максим" зразка 1905 року, створений за проектом Хайрема Стівенса Максима. Калібр - 7,62 мм. Скорострільність - 600-900 пострілів на хвилину, залежно від зворотно-бойової пружини. Скорострільність, як бачите, досить висока.
Вага кулемета становить 20 кг. Але разом із станком і з рідиною, яка заливається в кожух для охолодження ствола, він важить 67,7 кг.
Кулемет "Максим" зразка 1910 року випускали з 1910 року по 1945 рік. Багато таких кулеметів перебувало на складах різних країн світу. Скільки кулеметів "Максим" було на складах України - не відомо. Але вже понад 30 000 таких кулеметів "повернула в стрій". Вони стануть у нагоді при захисті українського неба.
До речі, нещодавно президент України Володимир Зеленський анонсував збільшення кількості мобільних груп ППО, які захищають військові та цивільні об'єкти інфраструктури. Крім того, мобільні групи ППО стануть потужнішими, тобто отримають додаткові засоби для знищення ракет і безпілотників, які запускають російські окупанти.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що ЗСУ могли отримати від Польщі ракети Feniks, які можна використовувати в реактивних системах залпового вогню БМ-21 "Град".