Today.ua

Україна може отримати літаки Super Etendard, здатні нести ядерну зброю

Аргентина може передати Україні п’ять літаків-штурмовиків Super Etendard. Про це зараз тривають переговори між аргентинським та французьким урядами, повідомили аргентинські ЗМІ.

На якій стадії перебувають ці переговори – не уточнюється. Також не відомо, коли ЗСУ можуть отримати ці військові літаки, якщо Аргентина та Франція подолають ембарго Великобританії.

Лондон вже давно через Фолклендську війну 1982 року наклав ембарго на постачання Аргентині деякого озброєння та військового обладнання. Не дають аргентинцям і картріджі, за допомогою яких відбувається катапультування сидіння пілота Super Etendard у разі надзвичайної ситуації.

Аргентинські літаки Super Etendard вже давно перебувають на зберіганні. Їх не експлуатують. Мабуть, вони не в робочому стані. Франція готова їх відремонтувати, а згодом передати Україні.

Super Etendard (SUE) - французький надзвуковий палубний штурмовик, створений на базі літака "Етандар" IVM для французьких авіаносців "Фош" та "Клемансо". Французька армія почала експлуатувати цей літак у 1978 році. Усього було збудовано 85 літаків. З них 56 – це модернізовані літаки Super Etendard Modernisé (SEM), робота над якими розпочалася у 1980-х роках. Французька армія вже їх замінила на більш сучасні винищувачі Rafale M.

SUE став першим французьким літаком, оснащеним французькими протикорабельними ракетами AM-39 Exocet. Ці ракети відносяться до типу "вистрілив і забув". Крім того, на той момент це був єдиний французький палубний літак, здатний атакувати надводні та наземні цілі ракетами ASMP з ядерними боєголовками.

Екіпаж Super Etendard складається з 1 особи. Довжина літака – 14,31 м, розмах крила – 9,60 м, максимальна злітна маса становить 12 000 кг.

Максимальна швидкість на висоті 11 000 м досягає 1380 км/год, а у землі – 1180 км/год. Бойовий радіус дії – 650 км. Практична стеля польоту – понад 13 700 м. Скоропідйомність біля землі сягає 100 м/с.

Літак оснащений двома гарматами DEFA калібру 30 мм. Він може нести кілька авіабомб різної ваги, а також різні ракети, зокрема ракети AM-39 Exocet та ASMP.

Аргентина у свій час купила 14 штурмовиків Super Etendard. Аргентинці їх активно використовували у 1982 році проти британців у війні за Фолклендські острови. Ці літаки за допомогою ракет AM-39 Exocet потопили британський есмінець HMS "Sheffield" та корабель постачання "Atlantic Conveyor".

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна отримала перші зенітки Gepard із Йорданії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ