Україна отримає від Франції сотні бойових машин VAB: для чого вони потрібні

Автор: Максимов Віталій

Франція на початок 2025 року в рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні сотні бронетранспортерів VAB. Про це повідомив французький міністр оборони Себастьян Лекорню.

Україна отримає від Франції сотні бойових машин VAB: для чого вони потрібні - today.ua

За його словами, передача бронетранспортерів VAB для ЗСУ розпочнеться вже незабаром. Йдеться про кількасот бойових машин. Скільки конкретно – міністр не уточнив.

Слід зазначити, що колісні бронетранспортери VAB вже є на озброєнні ЗСУ. Українські захисники почали застосовувати ці бойові машини влітку 2022 року під час контрнаступу у Херсонській та Харківській областях. Скільки таких бойових машин зараз має ВСУ – не відомо. Зважаючи на все, це старі, а не сучасні версії.

Що це за VAB? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо призначена ця машина?

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

Україна отримає від Франції сотні бойових машин VAB: для чого вони потрібні

VAB – це броньована машина переднього краю. Армія Франції прийняла її на озброєння наприкінці 1970-х років. Ця машина мала підтримувати БМП AMX-10P. Вона має багато версій і модернізацій (наприклад, є версія БМП, але наймасовіша версія – колісний бронетранспортер). Найновіший варіант – VAB Mk III. Усього випущено близько 5000 таких броньованих машин.

Французькі бронетранспортери випускали з колісною формулою 4x4 та 6x6. Екіпаж – 2 особи. Кількість десантників – 10. Машина оснащується дизельним двигуном Renault потужністю 320 к.с. і 1200 Нм крутного моменту. Максимальна швидкість по шосе – 110 км/год. Машина може плавати зі швидкістю до 8,5 км/год. Запас ходу – 1000 км.

Озброєння – кулемет калібру 7,62 мм та кулемет калібру 12,7 мм. Броня забезпечує захист рівня I/II за стандартом STANAG 4569 A. Можна підвищити балістичний захист до рівня IV. У варіанті БМП озброєння складається з автоматичної гармати калібру 25 мм та спарених кулеметів калібру 7,62 мм. Є варіант VCI T20 із гарматою M693 калібру 20 мм. У 2006 році з'явилася версія VAB-a z ZSSW з автоматичною гарматою калібру 30 мм та системами для ведення боїв у місті.

Головне завдання бронетранспортерів VAB – доставка піхоти на поле бою. Варіант БМП може брати активну участь у бою, підтримувати піхоту вогнем. Деякі версії VAB призначені для розвідки, передового спостереження, управління вогнем тощо.

Україна отримає від Франції сотні бойових машин VAB: для чого вони потрібні

Франція планує поступово відмовитися від бойових машин VAB на користь більш сучасних БТР та БМП. Але цей процес буде тривалим. І хоча VAB розроблено ще у 1970-х роках, вони можуть дуже допомогти ЗСУ. Вони, як і раніше, є грізними бойовими машинами. VAB часто застосовувалися у різних війнах. В результаті до цієї машини внесли багато корисних змін.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

VAB добре підходить для ведення розвідки, ведення вуличних боїв. А те, що ця машина може плавати, робить її ще більш корисною.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні можуть розпочати випуск німецьких гранатометів Panzerfaust 3.