Бельгія в рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні американські ракети Sea Sparrow (RIM-7) класу "корабель-повітря" з напівактивною голівкою радіолокації самонаведення. Про це повідомили бельгійські ЗМІ.
У повідомленні йдеться про те, що у цій партії буде вісім ракет Sea Sparrow. Бельгія їх купила у Німеччини. Кожна така ракета коштує 7000 євро. Цими ракетами раніше оснащувалися німецькі військові кораблі.
Що таке Sea Sparrow? Які її основні тактико-технічні характеристики? Навіщо вона призначена?
Sea Sparrow (RIM-7) армія США прийняла на озброєння у середині 1970-х років. Її розробили на базі ракети класу "повітря-повітря" AIM-7 Sparrow. Це ракета малої дальності. Вона призначена для захисту кораблів від літаків, гелікоптерів, безпілотників.
Довжина Sea Sparrow складає 3,64 метра, діаметр – 20,3 см, розмах крил – 1 метр. Стартова маса – близько 225 кг. Силова установка – твердопаливний ракетний двигун. Система наведення - напівактивна на безперервній чи імпульсній енергії доплерівського радара. Мінімальна дальність стрілянини 1,5 км, а максимальна – 25 км. Максимальна висота поразки цілі – близько 15 000 метрів.
Навряд чи ракети Sea Sparrow, які Україна отримає від Бельгії, встановлюватимуть на військові кораблі. Вважаємо, що вони призначені для наземних пускових установок. Наприклад, для "Бук-М1".
Нагадаємо, у січні 2023 року стало відомо, що США у рамках нового пакету військової допомоги передадуть Україні партію ракет Sea Sparrow. Стверджувалося, що їх використовуватимуть якраз на "Бук-М1", який є одним із головних засобів української ППО. За даними ЗМІ, ці ракети вже є на озброєнні ЗСУ. Але офіційно не відомо, вдалося чи ні інтегрувати ці ракети з ЗРК "Бук-М1".
Слід зазначити, що Sea Sparrow на даний момент вже застаріли. У ВМС США їх замінили більш сучасними Evolved Sea Sparrow Missile (ESSM) Block 1 і ESSM Block 2. Втім, ракети Sea Sparrow досі перебувають на озброєнні американських десантних кораблів.
Незважаючи на те, що зараз є більш сучасні ракети, ніж Sea Sparrow, вони однаково досить ефективні. Головне, вміти правильно їх використати.
Нагадаємо, раніше ми повідомили про те, що Збройні сили України вже отримали голландські бойові машини піхоти YPR-765.