У США розробляють нову плануючу авіабомбу ERAM, яка зможе знищувати наземні цілі на дальності до 380 км. Цей боєприпас призначений для американської армії, а також для союзників США, зокрема для України.
Війна в Україні проти російських окупантів показала, що для досягнення успіху часто не потрібна високоточна зброя, високотехнологічні боєприпаси. Розробка та виробництво високоточних та високотехнологічних боєприпасів коштує надто дорого. Тому їх зазвичай не випускають у великій кількості. Боєприпаси такого класу можна іноді використовувати для особливо важливих цілей, але їх дуже мало, щоб задовольнити всі потреби ЗСУ.
Збройним силам України потрібні ракети та боєприпаси для "повсякденного" використання. Дешеві, прості у використанні, які випускають у великій кількості. Прикладом можуть бути плануючі авіабомби ФАБ, використовувані російськими окупантами.
Зокрема, окупанти використовують бомби ФАБ різної потужності з модулем УМПК (модуль планування та корекції). Цей модуль перетворює звичайні авіабомби на високоточну зброю. Літаки російських окупантів скидають такі плануючі бомби, навіть не заходячи в повітряний простір України, що ускладнює роботу української ППО. ФАБ з УМПК може летіти на відстань 50-70 км, залежно від версії.
На озброєнні ЗСУ вже є плануючі авіабомби. Це французькі плануючі бомби Hammer та американські бомби JDAM-ER й Small Diameter Bomb (SDB) з дальністю до 70 км.
Через деякий час Україна може отримати новітні американські плануючі бомби ERAM. Щоправда, їхня розробка ще не завершена. Коли закінчиться їхнє тестування – ще не відомо. Але це мають бути досить високоточні та дешеві боєприпаси. Очікується, що це буде дозвуковий боєприпас із бойовою частиною 260 кг. Він отримає навігаційну систему із захистом від РЕБ.
Дальність польоту ERAM становитиме близько 380 км (українські ЗМІ чомусь кажуть, що дальність 460 км). Для порівняння, у ракети Taurus дальність польоту понад 500 км, у JASSM-ER – близько 1000 км, а у Storm Shadow – близько 450 км.
Стверджується, що ERAM матиме дуже хорошу точність. Так, передбачається, що половина таких плануючих бомб має потрапити до кола радіусом 10 метрів.
Серійне виробництво ERAM може розпочатися найближчим часом. Щомісяця планують випускати близько 42 таких боєприпаса. Звісно, виробничі плани, прямо скажемо, скромні. ЗСУ потрібно набагато більше таких бомб.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО.