Today.ua

Україна отримала перші зенітки Gepard з Йорданії

Україна отримала перші зенітні самохідні установки Gepard із Йорданії. Повітряне командування "Захід" Повітряних Сил ЗСУ опублікувало у Мережі відповідні фотографії.

Про те, що на озброєнні ЗСУ буде 60 зенітних самохідних установок Gepard, які раніше використовувала армія Йорданії, стало відомо у 2023 році. Тоді ЗМІ повідомили, що США купили у Йорданії ці бойові машини, щоби передати їх Україні. Йдеться про зенітки Cheetah PRTL. Це голландський варіант німецької зенітної самохідної установки Gepard.

Голландський Cheetah PRT від німецької зенітки відрізняється іншою станцією радіолокації, розробленою компанією Holland Signaal. Крім того, є інші відмінності, але вони не такі серйозні.

Самохідні зенітні установки Gepard з'явилися на озброєнні ЗСУ у 2022 році. Нині їх налічується 52. Нашій країні їх передала Німеччина (знявши зі зберігання та купивши у Катару). Загалом Україна має отримати 112 "Гепардів" у двох модифікаціях. Але їх може бути більше, якщо Бельгія ухвалить рішення передати свої зенітки для ЗСУ (у Бельгії "Гепарди" також перебувають на зберіганні, їх не використовують).

Gepard - це самохідна зенітно-артилерійська система, створена на базі танка Leopard 1. Армія ФРН прийняла її на озброєння у 1976 році. Одна з найновіших версій – Gepard 1A2. Вона має автоматизовану систему управління вогнем і дві автоматичні гармати Oerlikon калібру 35 мм. Дальність стрілянини – 3,5-5 км, залежно від типу боєприпасу. Швидкострільність – 550 пострілів за хвилину.

Версія Gepard 1A2 може використовувати підкаліберні боєприпаси з осколковим сердечником. Дальність стрілянини становить 5 км.

ЗСУ використовує зенітки Gepard в основному для знищення безпілотників, які запускають російські окупанти. Ці бойові машини цілодобово перебувають на бойовому чергуванні. Особливо ефективні вони проти безпілотників "Герань". Одна з головних переваг цієї зенітки полягає в тому, що знищення ворожих БПЛА відбувається бюджетно. Адже Gepard використовує снаряди, а не ракети.

Головне, щоб до українських "Гепардів" була достатня кількість снарядів та запасних частин. Так як це старі бойові машини, то у довгостроковій перспективі можуть виникнути проблеми із запчастинами до них.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Німеччина у рамках військової допомоги передасть Україні бойові машини Wiesel.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ