Україна отримала від Німеччини нові зенітні комплекси IRIS-T SLM

Автор: Максимов Віталій

Україна отримала від Німеччини в рамках нового пакета військової допомоги три зенітно-ракетні комплекси IRIS-T SLM. Про це повідомила пресслужба Міноборони Німеччини.

Україна отримала від Німеччини нові зенітні комплекси IRIS-T SLM - today.ua

У повідомленні Міноборони Німеччини йдеться про те, що до нового пакета військової допомоги для Києва також увійшли 180 000 снарядів калібру 155 мм, 10 безпілотних надводних кораблів, 16 розвідувальних безпілотників Vector, шість саперних екскаваторів, кілька ремонтно-евакуаційних машин Bergepanzer 2, 700 штурмових гвинтівок MK 556, снайперські гвинтівки HLR 338, 50 гвинтівок CR 308 та інше.

Слід зазначити, що зенітно-ракетні комплекси IRIS-T знаходяться на озброєнні Збройних сил України з 2022 року. Якщо бути точнішим, то перший такий ЗРК наша країна отримала восени 2022 року. Скільки всього зараз у ЗСУ є зенітно-ракетних комплексів IRIS-T та яких модифікацій – не відомо. Але вони швидко довели свою ефективність, збиваючи різні повітряні цілі. IRIS-T значно посилив українську ППО та допомагає у відбитті масованих повітряних атак.

У 2022 році уряд Німеччини заявив, що Україні передадуть чотири комплекси IRIS-T. У жовтні 2023 року прес-служба Міноборони Німеччини повідомила, що Києву в рамках нового пакету військової допомоги передадуть кілька нових систем ППО, у тому числі зенітно-ракетний комплекс Patriot, зенітно-ракетні комплекси IRIS-T SLM та IRIS-T SLS, а також самохідні зенітні установки Gepard.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Що це за IRIS-T SLM? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?

Україна отримала від Німеччини нові зенітні комплекси IRIS-T SLM

IRIS-T SLM – це зенітно-ракетний комплекс середнього радіусу дії, розроблений німецькою компанією Diehl Defence у 2014 році. Його створили на базі системи IRIS-T з ракетами класу "повітря-повітря".

ЗРК IRIS-T SLM використовує ракети з інфрачервоною головкою самонаведення. Дальність знищення цілі – до 40 км. Висота знищення цілі – до 20 км. Ракети запускаються вертикально (тобто повітряні цілі за потреби можна збивати практично над самим комплексом).

IRIS-T SLM призначений для знищення літаків, вертольотів, безпілотників та крилатих ракет на середній дистанції. Також цей ЗРК може збивати ракети реактивної системи залпового вогню БМ-30 "Смерч".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На озброєнні ЗСУ є також ЗРК IRIS-T SLS (малий радіус дії). У нього дальність знищення повітряної цілі становить 12 км, а висота знищення цілі – до 8 км.

Нагадаємо, раніше Німеччина передала Україні 160 розвідувальних безпілотників Vector. розроблені декілька років тому компанією Quantum-Systems.

Головне