Великобританія може передати Україні новітню лазерну гармату DragonFire для випробувань у бойових умовах. Ця зброя може бути дуже ефективною для знищення повітряних цілей як вдень, так і вночі.
Лазерну гармату DragonFire британці розробляють як мінімум із 2017 року в рамках програми LDEW (Laser Directed Energy Programme). Головні роботи виконує консорціум, що складається з компаній MBDA, Leonardo та QinetiQ, а також науково-дослідний інститут DSTL (Defence Science and Technology Laboratory).
На даний момент загальні інвестиції в програму LDEW з боку Міністерства оборони Великобританії та приватних компаній становлять близько 100 млн фунтів стерлінгів.
Лазерну гармату у Великобританії спочатку створювали швидше як технологічну новинку, а не як зброю, здатну в найближчому майбутньому зробити революцію у методах ведення воєнних дій (особливо проти літальних апаратів). Але все змінилося 24 лютого 2022 року, коли розпочалося повномасштабне вторгнення в Україну російських окупаційних військ. З того часу Великобританія значно прискорила роботу над лазерною зброєю, оскільки тільки вона зможе захистити від масованих атак ракет і безпілотників.
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН
Великобританія розробляє лазерну зброю у найсуворішому секреті, оскільки інші країни теж працюють у цьому напрямі. РФ також намагається створити лазерну зброю. Тому інформації про лазерну гармату DragonFire дуже мало. І вона з'являється лише після того, як цю зброю випробовують на полігонах. Так було, наприклад, у січні 2024 року, коли DragonFire випробували у польових умовах на полігоні в Шотландії.
Система складається з основної гармати, встановленої на головці, що обертається, додаткового лазера наведення (він потрібен в процесі супроводу) і оптико-електронної камери. Завдання цієї системи полягає не тільки у знищенні ракети або БПЛА, але також вона повинна виявити, відстежити та стримати їх. Як? Наприклад, "осліпивши" їх датчики.
DragonFire знищує повітряні цілі за допомогою лазерного променя, що є концентрованою електроенергією. Як британці змогли зробити лазерний промінь, досить сильний (потужністю не менше 50 кВт) для ураження повітряних цілей на великій відстані – не відомо. Можливо, завдяки з'єднанню кількох променів меншої потужності, що передаються по оптичним волокнам.
Роботи над лазерною гарматою DragonFire у Великій Британії йдуть повним ходом. Якщо технологія буде успішною, то не виключено, що одну гармату DragonFire передадуть Україні для випробувань у бойових умовах. ЗСУ в цьому випадку зможуть використовувати її, наприклад, для захисту міст від ударів російських окупантів. Тобто там, де російські окупанти не зможуть захопити DragonFire.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Німеччина вперше передасть Україні військові гелікоптери Бундесверу.