Військовий аналітик Мюррей Брюстер на CBC News розповів, що армія Канади планує до кінця 2023 зняти з озброєння кілька десятків гусеничних бронетранспортерів M113. Можливо, канадський уряд передасть ці бойові машини як військову допомогу Україні.
Наразі на озброєнні армії Канади перебуває понад 130 бронетранспортерів M113 різних модифікацій. За даними видання ArmyRecognition, 67 з них використовуються як джерела запчастин. Швидше за все, більшу частину цих бойових машин канадці знімуть із озброєння у 2023 році. Це означає, що приватні компанії їх викуплять, а потім перепродадуть.
Якими бойовими машинами армія Канади планує замінити на M113? Раніше повідомлялося, що канадці приймуть на озброення бойові машини сімейства ACSV (на базі LAV 6.0). Переозброєння закінчиться до кінця 2025 року.
На озброєнні Збройних сил України бронетранспортери M113 з'явилися у 2022 році. Їх нашій країні передають союзники як військову допомогу для боротьби з російськими окупантами. Так, у червні 2023 року стало відомо, що Бельгія планує передати Україні партію бронетранспортерів M113. Ці бойові машини активно використовують у боях проти російських окупантів.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Що це за M113? Які його основні тактико-технічні показники? Як його можна використовувати у війні з окупантами?
M113 – це американський гусеничний бронетранспортер, розроблений у другій половині 1950-х років. Армія США прийняла його на озброєння у 1960 році. Він був основним бронетранспортером американської армії доти, доки не з'явився M2 Bradley. Екіпаж цієї бойової машини складає 2 людини. У десантному відсіку міститься до 11 осіб.
Корпус M113 виготовлений з алюмінію завтовшки від 28 до 44 мм. Це було зроблено заради зниження ваги. Тим не менш, броня забезпечує захист від куль та уламків снарядів калібру до 12,7 мм. Головне озброєння – кулемет M2NV калібру 12,7 мм.
Спочатку M113 оснащувався карбюраторним двигуном, але з версії M113A його замінив дизельний двигун 6V53 потужністю 275 к.с.
Так, M113 - це вже застаріла бойова машина. Проте вона добре допомагає у боротьбі з російськими окупантами. Її головне завдання – доставка піхоти до поля бою. До речі, M113 досі стоїть на озброєнні армій кількох десятків країн світу. Наприклад, США, Німеччини, Литви та Португалії.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що концерн Rheinmetall найближчим часом передасть Україні зенітно-ракетні комплекси Skynex.