Українцям дадуть доплату за понаднормовий стаж

Автор: Марченко Любов

Українці, що вийшли на пенсію та мають понаднормовий стаж, отримують за це щомісячну доплату. Розмір доплати за понаднормовий стаж в усіх різних. Він залежить від року виходу на пенсію та кількості років, які громадяни відпрацювали понад встановлену норму.

Українцям дадуть доплату за понаднормовий стаж - today.ua

Про це повідомляє видання napensii.

Для більшості українців, які наближаються до пенсійного віку, нині є проблемою нестача страхового стажу. Комусь не вистачає року, комусь кількох місяців, а комусь і кількох років, аби вчасно вийти на пенсію. Водночас є немало громадян, які усе життя працювали офіційно і встигли накопичити стільки стажу, скільки й не потрібно для вчасного виходу на пенсію. Для таких громадян передбачена щомісячна доплата до пенсії.

Хто має право на доплату за понаднормовий стаж

Перш за все, треба визначити, який саме стаж є понаднормовим. Як з'ясувалося, його величина різна залежно від року виходу на пенсію. До початку пенсійної реформи в Україні, тобто до жовтня 2011 року, необхідний страховий стаж для виходу пенсію становив:

Популярні зараз

У ПФУ повідомили про грошову допомогу до Дня Незалежності: хто та як може отримати

У Пентагоні прокоментували інформацію про відправлення військ Північної Кореї до України

В Укренерго повідомили, коли відключень світла поменшає: “Має бути трішки легше“

В Україні запровадять новий податок: названо товари, які значно подорожчають

  • для чоловіків – 25 років;
  • для жінок – 20 років.

Українцям дадуть доплату за понаднормовий стаж

Решта стажу, що перевищувала ці показники, вже вважалась понаднормовою. Такою вона вважається для цієї категорії пенсіонерів і зараз.

Однак після жовтня 2011 поняття понаднормового стажу змістилось відразу на 10 років. Тобто тепер понаднормовим вважається стаж:

  • для чоловіків – понад 35 років;
  • для жінок – понад 30 років.

Як рахують доплату за понаднормовий стаж

Доплата за понаднормовий стаж залежить від кількості років, які пенсіонер відпрацював понад норму. Якщо, наприклад, чоловік має 40 років загального стажу, то він отримуватиме надбавку за 5 понаднормових років. А якщо такий самий стаж має жінка, то їй виплачуватимуть надбавку за 10 років.

Величина цієї надбавки залежить від розрахункової пенсії громадянина. Що вища пенсія, то вищою мала би бути надбавка. Адже відповідно до закону, вона становить 1% від пенсії за кожен понаднормовий рік. Але насправді це не так, бо ця надбавка має обмеження. Цей один відсоток має бути не вищим за 1% від прожиткового мінімуму.

На сьогодні в Україні прожитковий мінімум для людей, що втратили працездатність, становить 2361 гривні, а це значно нижче за розмір пенсії більшості громадян. Тобто надбавка за рік понаднормового стажу не може перевищувати 23,61 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

От і рахуйте. Маючи 5 років понаднормового стажу, пенсіонер щомісяця отримуватиме таку суму: 23,61 * 5 + 118,05 грн.

Нагадаємо, українцям пропонують купити частину страхового стажу для своїх батьків.