Стало відомо, скільки грошей дасть нам Євросоюз після вступу України до ЄС

Автор: Марченко Любов

Питання щодо вступу України до ЄС вже навіть не дискутують, його вважають вирішеним. Дискутуються лише терміни вступу. При цьому в Євросоюзі вже підрахували, яку дотацію отримає наша країна від ЄС після того, як стане його членом. Сума вражає, але її ще можуть переглянути.

Стало відомо, скільки грошей дасть нам Євросоюз після вступу України до ЄС - today.ua

Дані розрахунків, які вже зробили в ЄС, стали доступними журналістам Financial Times, а звідти вже розійшлися й іншими ЗМІ.

Отже, окрім України, зараз на членство у Євросоюзі, претендують шість країн балканського регіону, а також Молдова та Грузія. При цьому Грузія поки що не має статусу кандидата, проте в ЄС вважають, що це – питання часу. Тому розрахунки робили з урахуванням вступу дев'яти нових країн.

Таким чином, у Євросоюзі підрахували, що вступ цих дев'яти країн коштуватиме бюджету ЄС 256,8 млрд євро. Причому левова частка від цієї суми має дістатись саме Україні – 186 млрд євро. Втім, це не дивно, адже Україна стане одним із найбільших (і за територією, і за населенням) членів ЄС.

Популярні зараз

Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією

Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші

Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру

Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС

Зокрема, ця сума буде нам дана на такі витрати:

  • 96,5 млрд євро буде виділено у рамках Єдиної сільськогосподарської політики ЄС (САР) протягом семи років;
  • 61 млрд євро з фондів об'єднання ЄС буде направлено на розвиток інфраструктури в найбідніших країнах-членах ЄС;
  • 28,5 млрд євро Україна отримає за іншими програмами.

Звісно, такі величезні гроші допоможуть Україні підтягнутися до рівня ЄС. І можна лише порадіти за нашу країну, яка отримає стільки коштів на свій розвиток. Проте, як і будь-яка медаль, ця також має свій зворотний бік.

Стало відомо, скільки грошей дасть нам Євросоюз після вступу України до ЄС

Справа в тому, що бюджет Євросоюзу не гумовий. І він також має своїх країн-донорів, які більше дають, і країни, які більше беруть. На сьогодні в категорії тих, хто потребує дотації від Євросоюзу, такі країни як Чехія, Естонія, Литва, Словенія, Кіпр і Мальта. Вони регулярно одержують дотації з бюджету ЄС. Однак після вступу дев'яти нових членів їх відправлять "на вільні хліби", а дотуватимуть новачків.

Отже не дивно, що ці країни більше за інших не хочуть розширення Євросоюзу. Втім, на словах вони всі будуть раді бачити Україну у своїй дружній європейській родині.

Є ще один момент – дотування України в рамках САР (сільськогосподарської програми). Наша країна буде найбільшою в ЄС за площею сільгоспугідь. Не дивно, що саме Україні дістанеться найбільша частина грошей, які виділяються з бюджету Євросоюзу на аграрний сектор. Фінансисти вже підрахували, що решті членів ЄС при цьому на 20% скоротять сільськогосподарську дотацію. Це звісно, навряд чи їх потішить.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, Україні в принципі ніхто не каже "ні" в її європейських прагненнях. І водночас, більшість європейських країн не квапляться стискати її у своїх братських обіймах. Принаймні не зараз. І не за 5 років. І можливо навіть не за 10.

Нагадаємо, тим часом Рада внесла правки до бюджету 2023 року. Державний кошторис затверджено з колосальним дефіцитом – понад 2 трильйони гривень. І якби не допомога закордонних партнерів, то в Україні стався би неминучий фінансовий колапс.

Головне