Стало відомо, кому продовжать виплату допомоги ВПО після 31 січня

Автор: Марченко Любов

Багато переселенців позбудуться державної допомоги після 31 січня 2024 року. Проте для деяких громадян усе ж таки залишать виплату допомоги ВПО, оскільки вони позбавлені можливості повноцінно заробляти собі на життя.

Стало відомо, кому продовжать виплату допомоги ВПО після 31 січня - today.ua

Кому продовжать виплату державної допомоги, розповіли у Мінсоцполітики.

Після 31 січня багатьох переселенців позбавлять виплати державної допомоги. Це стосується внутрішньо переміщених осіб, які отримують її по півроку та більше. В уряді вважають, що півроку достатньо, щоб молода працездатна людина знайшла собі роботу на новому місці і не потребувала більше допомоги держави. Крім того, позбавлять державної допомоги також тих переселенців, у яких матеріальне становище сім'ї дозволяє робити дорогі покупки і тримати солідні вклади у банках.

Але разом із тим, частині ВПО усе ж таки продовжать виплату держдопомоги. Зокрема, допомогу, як і раніше, отримуватимуть люди пенсійного віку, а також ті, у кого через обставини немає можливості вийти на роботу. Наприклад, якщо в ОТГ, де зупинилися переселенці, немає дитячого садка або відсутня школа. У цьому випадку один із батьків об'єктивно не може вийти на роботу, і отже йому буде продовжено виплату допомоги.

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

Стало відомо, кому продовжать виплату допомоги ВПО після 31 січня

"Така допомога поєднуватиметься із наданням важливих соціальних послуг (насамперед послуг із догляду за дітьми, таких як "муніципальна няня"). Це дозволить працездатним членам таких сімей шукати роботу, звертатися за грантовими програмами для початку власної справи, переучуватися тощо", - уточнили в Мінсоцполітики.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тобто в будь-якому разі переселенців орієнтують на те, що вони не повинні розраховувати на безлімітну підтримку від держави, а будуть зобов'язані знайти собі заробіток.

Нагадаємо, у бюджеті-2024 закладено на допомогу ВПО лише три чверті від тієї суми, яка була цьогоріч.