Супутники Starlink від Ілона Маска перестали підтримувати зв'язок через “магнітну бурю сторіччя“

Автор: Марченко Любов

Супутники Starlink перестали підтримувати зв'язок. Вони вийшли з ладу через потужний магнітний шторм, який вчені вже назвали "бурею сторіччя". Напередодні власник Starlink Ілон Маск попередив користувачів супутникового зв'язку про можливі збої.

Супутники Starlink від Ілона Маска перестали підтримувати зв'язок через “магнітну бурю сторіччя“ - today.ua

Про це повідомляє видання Reuters.

У повідомленні, зокрема, йдеться, що супутники Starlink не витримали натиску геомагнітного шторму і почали давати збої. Через це вся система супутникового зв'язку від компанії Ілона Маска SpaceX (Starlink є одним з її підрозділів) упала. Причиною такого масштабного збою зв'язку став потужний геомагнітний шторм - найсильніший за два останні десятиліття.

Учені кажуть, що такої магнітної бурі не було на Землі з жовтня 2003 року. Навіть у 2012, коли Сонце також перебувало на піку своєї активності, такого потужного магнітного шторму не було. Через це нинішню магнітну бурю астрономи вже назвали "бурею сторіччя".

Популярні зараз

Микола Тищенко влаштував істерику під час обшуку у своєму будинку й розбив мобільний телефон: відео

В Україні змінили розподіл електроенергії: найбільший вплив відчують жителі Києва

Влада готує українцям підвищення податків – ймовірно, вже з липня

На Донеччині у ЗСУ більше немає снарядного голоду, але виникла інша проблема

Власник Starlink попередив користувачів супутникового зв'язку про можливі збої ще 10 травня. Він заявив, що його супутники зазнають сильного впливу магнітної бурі. Однак на той момент вони ще працювали. Але з подальшим посиленням геомагнітного шторму космічний зв'язок не витримав.

Супутники Starlink від Ілона Маска перестали підтримувати зв'язок через “магнітну бурю сторіччя“

Як відомо, компанія Starlink є найбільшим оператором супутникового зв'язку на нашій планеті. Та й узагалі на сьогодні Ілону Маску належить 60% від усіх штучних супутників, які обертаються на навколоземних орбітах. При цьому загальна чисельність штучних супутників Землі нині становить близько 7500 штук. Тобто, близько 4500 супутників належать Starlink.

Завдяки цим супутникам, які оперізують нашу планету на низькій навколоземній орбіті, Starlink забезпечує зв'язок у всіх куточках земної кулі. Але, як виявилося, такий зв'язок дуже схильний до впливу магнітних бур. І мабуть не даремно, незважаючи на розвиток космічних технологій, зв'язківці не відмовляються від кабелю, прокладеного по дну океану. На сьогодні кабельний зв'язок усе ж залишається найбільш надійним.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США офіційно повідомило, що нинішній геомагнітний шторм - найсильніший за останні 20 років. І що найближчими днями слід чекати як перебоїв зі зв'язком, так і збоїв у роботі систем навігації, електромереж та інших служб, які залежать від високих технологій.

Нагадаємо, Сонце зараз перебуває на піку своєї активності. Учені кажуть, що лише за два роки сонячний "лик" змінився до невпізнання.