Канцлер Німеччини Олаф Шольц на даний момент не бачить необхідності ухвалювати рішення щодо запрошення України до НАТО. Про це він заявив під час виступу на німецькому телеканалі ZDF.
За його словами, Північноатлантичний альянс ухвалив рішення про перспективи вступу України на самітах у Вільнюсі та Вашингтоні, і "поки що немає необхідності в якихось нових рішеннях". Він наголосив на тому, що країна, яка перебуває в стані війни, не може стати членом НАТО.
Шольц нагадав, що після запрошення тієї чи іншої держави до НАТО зазвичай досить швидко відбувається її вступ до цього альянсу. Він також заявив, що свою позицію щодо запрошення та прийняття України до Північноатлантичного альянсу не змінить.
На самітах НАТО у Вільнюсі та у Вашингтоні Україна розраховувала отримати офіційне запрошення вступити до НАТО, але цього не сталося. Натомість Київ отримав іншу допомогу.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
Зеленський представив План стійкості України: подробиці
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
Так, у підсумковому комюніке саміту НАТО у Вільнюсі, який відбувся у липні 2023 року, йшлося про те, що НАТО зможе запросити Україну приєднатися до Альянсу, коли союзники домовляться і будуть виконані умови. Також у документі йшлося про те, що майбутнє України – у НАТО.
На саміті НАТО у Вашингтоні, який відбувся у липні 2024 року, Україну теж не пригасили до альянсу. Але країни Альянсу підписали договір щодо узгодження зусиль щодо допомоги Україні у сфері безпеки. Було підписано відповідний Договір. Країни, які входять до Північноатлантичного альянсу, домовилися підтримати Україну на шляху до членства в НАТО.
Тим часом, раніше голова Сейму Латвії Дайга Мієріня заявила, що Україну в НАТО можуть запросити в 2025 році. За її словами, це забезпечить безпеку в Європі. Вона також сказала, що Латвія працюватиме у цьому напрямку зі своїми союзниками по Альянсу.
Запрошення України до НАТО – це один із головних пунктів "Плану перемоги" президента Володимира Зеленського, який він представив у жовтні 2024 року. За його словами, запрошення України до НАТО не означає автоматичного приєднання нашої країни до цього військового альянсу. Це може бути свідченням підтримки, яку НАТО надає Україні, сигналом для російського диктатора Путіна про те, що ця підтримка не припиниться.
Раніше у Міністерстві оборони США зробили заяву щодо закінчення війни РФ з Україною.