Українські школярі незабаром складатимуть мультитест з української мови за новими правилами – з урахуванням нового правопису. Нинішні одинадцятикласники, які складатимуть мультитест у 2024 році, будуть останніми випускниками, до яких не застосовуватимуть перевірку на дотримання правил нової орфографії.
![Школярі складатимуть мультитест з української мови за новими правилами Школярі складатимуть мультитест з української мови за новими правилами - today.ua](https://today.ua/wp-content/uploads/2023/10/ZNO-768x433.jpg)
Про це розповів заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Василь Терещенко.
Отже, за словами Терещенка, 2024 буде останнім, в якому мультитест з української мови не оцінюватиметься з позицій відповідності новим орфографічним нормам. А вже з наступного року, 2025, у мультитесті мають бути дотримані усі норми нового правопису. Слова, написані за старими правилами, розцінюватимуться як помилки.
Крім того, 2024 року завершується п'ятирічний перехід зі старих мовних норм на нові. Тобто з 2025 року Україна повністю переходить на новий правопис.
Популярні зараз
Трамп назвав Зеленському причини, через які Путін розпочав війну з Україною
Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям
Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах
Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України
Лев Толстой не стане Толстим, а на інших чекають метаморфози: як зміняться мовні норми
Згідно з новими правилами правопису, зокрема, замінять прикметники закінчення російських прізвищ: Донською на "Донський", Трубецькою на "Трубецький". Водночас, Лев Толстой залишиться винятком: він не стане "Товстим".
Окремо і без дефісу тепер писатимуть слова, які означають половину чогось: пів яблука, пів Одеси, пів години.
При цьому безальтернативно вживатимуться слова "проект" та проєкція". А ось більш звичну нам "кафедру" та "ефір" можна буде замінювати "катедрою" та "етером" на свій розсуд.
Нагадаємо, у деяких регіонах школярам скасували осінні канікули.