Перші виплати за програмою "Національний кешбек" українці отримають із 22 по 31 жовтня 2024 року. Про це проінформувало Міністерство економіки.
У повідомленні Мінекономіки йдеться про те, що 646 378 українців отримають від держави загалом 37,2 млн грн. Стільки грошей вони накопичили за покупки у вересні 2024 року.
Міністр економіки Юлія Свириденко підкреслила, що гроші, отримані за програмою "Національний кешбек", можна витратити у різний спосіб. Наприклад, цими грошима можна сплатити подальші покупки, комунальні та медичні послуги, сплатити поїздку на транспорті. Також їх можна використовувати для допомоги ЗСУ. Крім того, ці гроші можна переказати на банківську картку.
Програму "Національний кешбек" в Україні запровадили у вересні 2024 року як пілотний проєкт. Пілотний проєкт розрахований до 31 жовтня 2024 року. Якщо він виявиться успішним, то цю програму реалізовуватимуть постійно.
В рамках програми "Національний кешбек" українці можуть отримати частину коштів (кешбек) за купівлю товарів українського виробництва на спеціальну картку, яку потрібно активувати у мобільному додатку "Дія". Кешбек у розмірі 10% вартості нараховується за купівлю товарів українських виробників, включених до програми. Максимальна сума виплат – 3000 грн на місяць. Виплата має здійснюватись щомісяця, з 20 числа наступного місяця за попередній.
У цій програмі можуть брати участь громадяни України віком від 18 років, виробники українських товарів, а також продавці українських товарів. Споживачу потрібно оформити картку, на яку держава перераховуватиме кошти, дати дозвіл на передачу даних про транзакції з вибраних карток при купівлі товарів у магазинах, що приєдналися до програми, оновити "Дію" та вибрати послугу "Національний кешбек".
У жовтні 2024 року у додатку "Дія" з'явилася нова функція сканування штрих-кодів товарів, завдяки якій можна дізнатися, бере чи ні участь конкретний товар у програмі "Національний кешбек". У цій програмі станом на середину жовтня 2024 року брали участь 1352 українські виробника та 267 000 українських товарів та послуг. Багато мереж супермаркетів вже підключилися до "Національного кешбеку".
Слід зазначити, що кешбек не розрахований на підакцизні товари. На які саме? Наприклад, на сигарети, на більшість алкогольних напоїв, бензин, дизельне паливо і автогаз.
Нагадаємо, раніше ми названо п'ять продуктів, які максимально подорожчають до кінця 2024 року.