На українському ринку праці відчувається нестача роботи для "білих комірців", які представляють фахівців гуманітарної сфери. Але разом з тим, інтернет рясніє робочими вакансіями. На сьогодні найбільш затребувані продавці. Ринок праці також відчуває гострий дефіцит водіїв, різноробочих та кухарів.
Про це йдеться у дослідженні, представленому аналітиками порталу OLX.
Отже, на тому ж сайті OLX сьогодні представлено 11 706 вакансій для продавців. Медіанна зарплата за пропозиціями становить 13 500 грн на місяць.
На другому місці – запит на водіїв. Таких вакансій є 7 722. Медіанна зарплата у водіїв майже вдвічі вища, ніж у продавців – 25 000 грн.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Великий попит на ринку також на різноробочих, переважно для будівельної галузі. Добре, якщо такий фахівець на всі руки майстер, проте є багато роботи і для підмайстрів. Медіанна зарплата, яку пропонують на таких вакансіях, становить 16 500 грн. При цьому на ринку відкрито 4 948 таких вакансій.
Широко затребувані також кухарі для закладів готельно-ресторанного бізнесу. Кількість відкритих вакансій на таких фахівців становить 4 624. Медіанна зарплата, яку обіцяють таким працівникам – 15 600 грн.
І замикає першу п'ятірку найчисленніших вакансій вантажник. Таких пропозицій на ринку є 3 326. А медіанна зарплата за такими пропозиціями дорівнює 14 650 грн.
У другій п'ятірці рейтингу вакансій місця розташувалися таким чином:
- швачка/кравець – 3 195 вакансій (зарплата 17 500 грн);
- продавець-консультант – 3 128 (14 000 грн);
- охоронець – 3 033 (12 500 грн);
- бариста – 2 866 (13 500 грн);
- прибиральниця – 2 724 (8 867 грн).
При цьому, якщо проаналізувати всі пропозиції на ринку вакансій, то виявиться, що Україна гостро потребує саме робочих рук. Так, порівняно з минулим роком кількість вакансій для водіїв зросла на 71%, а робочих місць для продавців побільшало у два з половиною рази. Більш ніж на третину зросла кількість вакансій для різноробів, і трохи менше третини склав приріст вакансій для швачок і кравців.
Щодо пропозицій із зарплати, то вони за рік зросли на 13,5%.
При цьому найбільша конкуренція серед претендентів на роботу спостерігається у п'яти областях: Київській, Дніпропетровській, Одеській, Харківській та Львівській.
Нагадаємо, стало відомо, які вакансії та зарплати пропонують у Німеччині іноземцям без знання мови.