Українські банки готуються до великого зниження кредитних ставок. ПриватБанк, Ощадбанк та інші фінустанови зменшать відсотки за кредитами. Причому це станеться ще до кінця нинішнього року, і зниження буде дуже суттєвим.
Такий прогноз дає директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв.
Зниження відсотків за кредитами стало можливим після зниження облікової ставки Нацбанком України. Кредити вже трохи подешевшали, проте основне зниження процентних ставок ще попереду. Ще до закінчення 2023 року банки, вочевидь, знизять відсотки за кредитами на 4-5%, вважає Замотаєв.
Насамперед знижуватимуть відсотки за споживчими кредитами, які є партнерськими програмами з рітейлерами. До війни українці охоче брали такі позики. Найчастіше – на купівлю побутової техніки. Звісно, з початком війни таке кредитування пішло на спад. Спочатку банки самі його призупинили, а потім і самі люди не наважувалися брати позики через високі проценти. Однак тепер, коли відсотки починають знижуватись, ринок кредитування оживає.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Дмитро Замотаєв переконаний, що паралельно зі зниженням відсотків за кредитами зростатиме і кількість позик, узятих населенням. Він вважає, що у 2024 році, якщо не буде жодних фінансових катаклізмів, кількість кредитів, виданих населенню, може зрости порівняно з 2023 роком у півтора-два рази. Таким чином, обсяг споживчого кредитування повернеться до довоєнних значень.
"Можна сказати, що очікується новий довготривалий тренд: зниження відсотків за споживчими кредитами з посиленням конкуренції між банками за споживача", – переконаний Замотаєв.
Така конкуренція спонукатиме банки до подальшого зниження кредитних ставок. При цьому, якщо інфляція в 2024 році буде низькою, як прогнозує НБУ, то вартість товарів не зросте дуже сильно. Отже, суми позик, які бере населення, також залишаться практично незмінними.
При цьому одними з найпопулярніших позик у населення залишаються кредитні картки банків. Тут навряд чи варто чекати 2024 року великого приросту кількості клієнтів. Банки вкрай обережно ставляться до таких позик, і зазвичай видають їх лише перевіреним клієнтам. Очевидно, з ними вони й продовжать роботу, підвищуючи їм кредитні ліміти та пропонуючи вигідніші умови кредитування, вважає топ-менеджер Глобус Банку.
Нагадаємо, українцям також знизили ставки за мікрокредитами. Тепер МФО не зможуть стягувати зі своїх позичальників захмарні відсотки і штрафи.