Уряд змінив прогнози щодо курсу долара на 2024 рік: якою буде девальвація гривні

Автор: Марченко Любов

Уряд змінив до другого читання проект бюджету-2024. Один із фундаментальних індикаторів бюджету – прогнозований курс долара також було змінено. Таким чином, девальвація гривні не буде такою, як раніше прогнозувалося.

Уряд змінив прогнози щодо курсу долара на 2024 рік: якою буде девальвація гривні - today.ua

Про те, як змінилися прогнози щодо курсу долара, розповів у своєму Telegram-каналі народний депутат Ярослав Железняк.

Отже, парламент має намір розглянути проект бюджету-2024 у другому читанні вже 8 листопада. До проекту внесено виправлення з урахуванням нового прогнозованого курсу долара. Замість 41,7 грн, який закладався у первісному варіанті, його зменшили до 40,7 грн. Тобто, уряд прогнозує, що девальвація гривні буде нижчою, ніж раніше передбачалося.

Крім того, уряд скоригував прогноз щодо споживчої інфляції з 10,8% до 9,6.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Які доходи та які витрати передбачені бюджетом-2024?

Загальна сума бюджетних доходів за прогнозами становитиме близько 1,5 трлн гривень. При цьому ще стільки ж (навіть трохи більше – 1,527 трлн) українська влада розраховує отримати за рахунок зовнішніх запозичень. Позичені гроші підуть на виплату зарплат бюджетникам та взагалі на утримання всієї бюджетної сфери, оскільки всі власні доходи бюджету підуть на утримання армії. Закон забороняє фінансувати оборонну галузь за кредитні гроші.

"Фінансування загального фонду державного бюджету у 2024 році планується за рахунок зовнішніх державних запозичень у сумі 1 трлн 527 млрд 225 млн гривень. Таким чином, зовнішні запозичення у 2024 році складуть 100 відсотків загального обсягу надходжень", - пишуть у пояснювальній записці до проекту.

Уряд змінив прогнози щодо курсу долара на 2024 рік: якою буде девальвація гривні

Таким чином, Україна розраховує отримати наступного року 43 млрд доларів зовнішніх запозичень. Щоправда, наразі немає ясності, чи вдасться отримати всю суму, на яку розраховує українська влада.

Якщо грошей буде менше, доведеться максимально скорочувати витрати бюджету, а також включати друкарський верстат і таким чином збільшувати грошову масу. Це призведе до емісії гривні та зростання курсу долара.

Та оскільки уряд так впевнено знизив прогнозований курс долара, а також упевнено заявляє про індексацію пенсій і підвищення мінімалки в 2024 році, то, очевидно, все-таки вже є якісь попередні домовленості, що кредити нам дадуть у повному обсязі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому прогнозований сумарний держборг України наступного року становитиме 8,1 трлн (нагадаємо, що 1 трильйон – це число з дванадцятьма нулями) гривень.

До речі, на індексацію пенсій закладено втричі меншу суму, ніж потрібно насправді. Тому українцям, які вийшли на пенсію нещодавно, виплати індексують лише символічно. А суттєвіше підвищать виплати для старших пенсіонерів.