Today.ua

З'явилася інформація, на яких спеціальностях буде більше бюджетних місць для студентів

Уже з 1 липня абітурієнтам відкрилася можливість для реєстрації особистих електронних кабінетів. Вони зможуть через ці кабінети подавати заяви, завантажувати потрібні документи, а також обирати спеціальність, яку хотіли б отримати.

При цьому далеко не всі вчорашні випускники знають, де б вони хотіли вчитися, і багато хто ще не визначився з вибором спеціальності. А тим часом є галузі та спеціальності, обравши які, ви завжди будете затребувані на ринку праці як в Україні, так і за кордоном. Зокрема, йдеться про фахівців, яких Україна гостро потребує зараз.

Багато українських випускників традиційно більше тяжіють до гуманітарної сфери та економіки, обираючи соціологію, психологію, а також юриспруденцію, маркетинг, менеджмент. Однак зараз ці фахівці мало затребувані, на ринку праці багато випускників із такими дипломами. А солідні компанії, якщо вже шукають собі працівника такого профілю, то їм потрібен фахівець із досвідом.

Державі потрібні медики і технарі

До того ж у вишах майже немає бюджетних місць на такі спеціальності. При цьому на технарів бюджетних місць вистачає. Машинобудівники, електронники, радіотехніки, інженери - держава готова платити за підготовку таких спеціалістів, адже після війни Україна їх потребуватиме. Про це нещодавно заявляв і глава Міносвіти. Він сказав, що бюджет готовий фінансувати навчання тих фахівців, які найбільше потрібні державі.

Завжди в ціні також медичні працівники. Тому держава дає багато бюджетних місць на інженерію та медицину. При цьому вступити на ці спеціальності з низькими балами не вийде, - потрібно набрати щонайменше 150 балів, щоб стати студентом.

Варто також врахувати той фактор, що технічні спеціальності здебільшого пропонують великі державні виші, яким не загрожує жодна реорганізація. Тож студенти можуть бути впевненими: до якого вишу вони вступили, такий і закінчать.

Утім, якщо навіть на бюджет потрапити не вдасться, то й контракт на технічних спеціальностях коштує набагато дешевше. Наприклад, рік навчання на інженера-радіотехніка в НТУУ КПІ коштує 27 900 гривень, що набагато менше, ніж, наприклад, на юриста. Загалом, у будь-якому разі обирати, звісно, вам. Бо робота, яку обирають на все життя, має ще приносити хоч трохи задоволення.

Нагадаємо, абітурієнти, які вважають, що під час проведення НМТ було порушено їхні права, можуть оскаржити результати тесту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ