Підвищення зарплат учителям знову відклали

Автор: Марченко Любов

В Україні знову відклали підвищення зарплат учителям. Згідно з чинною постановою уряду, їм мали підвищити зарплату вже з початку 2024 року. Однак депутати проголосували за призупинення дії цієї постанови через брак фінансових ресурсів.

Підвищення зарплат учителям знову відклали - today.ua

Про це повідомила у своєму Telegram-каналі народна депутатка від фракції "Європейська солідарність" Ніни Южаніна.

На порталі Федерації профспілок України було опубліковано проект урядової постанови, якою призупиняється дія іншої постанови, ухваленої Кабміном ще 10 липня 2019 року. Постанова від 2019 року передбачає щорічне підвищення зарплат учителям. Проте, дія цього документа призупинена до 31 грудня 2024 року у зв'язку з важким фінансовим становищем у країні.

Старою постановою від 2019 року передбачалося підвищення зарплат учителям залежно від підвищення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Його могли підвищити як двічі на рік, так і жодного разу на рік.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Отже, згідно зі старою постановою № 822, зарплати вчителів розраховувалися, виходячи із найнижчого посадового окладу працівника сфери освіти. А він, у свою чергу, дорівнював чотирьом прожитковим мінімумам для осіб працездатного віку. Ця постанова діяла чотири роки поспіль: у 2020, 2021, 2022 та 2023 роках.

Підвищення зарплат учителям знову відклали

При цьому з 1 січня 2024 року передбачено підвищення прожиткового мінімуму. Однак це вже ніяк не вплине на зарплату вчителів, оскільки дію постанови № 822 призупинено.

У бюджеті-2024, прийнятому Верховною Радою, не передбачено додаткових витрат на встановлення мінімальної зарплати та посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки. Таким чином, зарплати вчителів переглядатись не будуть.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому в Міносвіти обіцяють протягом 2024 року розробити нову систему оплати праці педагогів, в якій буде передбачено фінансування як з державного, так і з місцевих бюджетів.

Нагадаємо, раніше в Міносвіти анонсували, що нові зарплати вчителів складатимуться на 80% із базового окладу та на 20% від надбавок.