Підвищену пенсію після індексації в березні отримають не всі, - Жолнович

Автор: Марченко Любов

На березень в Україні запланована індексація пенсій. Її розмір орієнтовно становитиме 13%. Однак не у всіх пенсіонерів виплати зростуть настільки. У когось вони стануть вищими лише на 7%. А хтось і взагалі не відчує підвищення пенсії.

Підвищену пенсію після індексації в березні отримають не всі, - Жолнович - today.ua

Про це розповіла очільниця Мінсоцполітики в інтерв'ю, яке вона дала для YouTube-каналу "Укрінформ ТВ".

Уже наступного місяця в Україні має відбутися індексація пенсій. На сьогодні це наймасштабніше підвищення пенсій у році. Остаточний відсоток індексації стане відомий буквально днями, коли підіб'ють офіційні підсумки минулого фінансового року. Однак уже зараз можна назвати приблизну цифру. Індексація становитиме близько 13%. Втім, не для всіх українців пенсія зросте настільки, попередила Оксана Жолнович.

Зокрема, не буде підвищення виплат для таких категорій пенсіонерів:

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

  • тим, хто вийшов на пенсію в останні три роки;
  • тим, хто отримує найвищі пенсії;
  • тим, хто має розрахункову пенсію нижчу за мінімальну.

Що стосується першої категорії, то їм пенсію не індексують перші три роки відповідно до закону. Пенсіонерам, які належать до категорії найбільш високооплачуваних, вирішено наразі виплати не підвищувати, оскільки вони і так щомісяця отримують доволі непогані суми. Наприклад, середня пенсія суддів становить близько 100 тисяч гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А ось що стосується громадян, які отримують найнижчі пенсії, то тут Оксана Жолнович роз'яснила ситуацію. Звісно їм, як і решті, індексують виплати. Проте, відповідно до закону, індексації підлягає тільки розрахункова пенсія. А в них розрахункова пенсія нижча за мінімальну пенсійну виплату, яка встановлена законом. Тому держава щомісяця їм доплачує "зі своєї кишені", щоб вони могли отримувати хоча б мінімальну пенсію. Таким чином, під час індексації їхня розрахункова пенсія стане вищою. І вони вже абсолютно законно отримуватимуть мінімальну пенсію. Та водночас державну доплату знімуть, через що сума виплати залишиться незмінною.

Нагадаємо, у ПФУ попередили, що жінкам можуть не зарахувати частину стажу для пенсії.