Португалія найближчим часом передасть Україні гелікоптери Ка-32

Автор: Максимов Віталій

Португалія найближчим часом передасть Україні шість гелікоптерів Ка-32. Про це розповіла міністр національної оборони Португалії Хелена Каррейраш.

Португалія найближчим часом передасть Україні гелікоптери Ка-32 - today.ua

Про те, що Португалія передасть Україні радянські гелікоптери Ка-32, ЗМІ повідомили ще у жовтні 2022 року. Проте наша країна їх досі не отримала. Чому – не відомо. Можливо, через те, що вони перебувають у поганому технічному стані.

Португалія купила шість вертольотів Ka-32A у країни-агресора у 2006 році (йдеться про версію Ka-32A11BC). Сума контракту склала 348 млн євро. Ka-32A є громадянською версією вертольота Ka-27PS. Португальці планували використовувати ці гвинтокрилі машини для транспортування особового складу та для гасіння пожеж.

У місті Понте-де-Сор створили технічний центр обслуговування цих вертольотів. Однак спочатку через епідемію коронавірусу, а потім через те, що ЄС ввів стосовно країни-агресора санкції, виникли проблеми з запчастинами для Ка-32. Зрештою, цей технічний центр у Понте-де-Сор закрили. Вже довгий час гелікоптери Ka-32A у Португалії не експлуатують, на них не літають. Тим не менш, Лісабон витрачає гроші на їхнє утримання.

Популярні зараз

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Україна знає про технічний стан португальських вертольотів, але готова привести їх у належний стан. Гелікоптери Ka-32A призначені головним чином для виконання цивільних завдань. Проте, вони можуть бути корисними у тилу ЗСУ. Крім того, ці гелікоптери можна модернізувати для виконання завдань у прифронтових районах. Тобто за їх допомогою можна буде оперативно перекидати підрозділи ЗСУ у прифронтових районах. Шість вертольотів Ka-32A могли б принести користь ЗСУ.

Португалія найближчим часом передасть Україні гелікоптери Ка-32

Гелікоптери Ка-32 випускають з 1986 року. Спочатку вони призначалися для розвідки в Арктиці. Наразі є кілька модифікацій Ка-32. Ці вертольоти використовують для транспортування вантажів, для пошуково-рятувальних робіт, і навіть для будівництва висотних будівель. У кабіні - 13 людей. При цьому гелікоптер може транспортувати на зовнішній підвісці вантаж масою до 5 тонн.

Вертоліт оснащений двома турбогвинтовими двигунами TV3-117VMA, потужністю 2000 к.с. кожен. Максимальна швидкість польоту – 260 км/год, а крейсерська швидкість – 230 км/год.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як ми вже говорили, Україна отримає від Португалії гелікоптери версії Ka-32A11BC. Ця версія у 1988 році сертифікована в Канаді.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Німеччина передасть для ЗСУ нову партію бойових машин піхоти.