Майже по 48 гривень: українцям дали реальний прогноз курсу долара на найближче майбутнє

Автор: Марченко Любов

Обвального зростання курсу долара в Україні не прогнозують. Однак він помірно зростатиме, додаючи приблизно до 10% на рік. Таким чином, МВФ прогнозує середньорічний курс на 2026 рік 47,5 грн. Однак прогноз від Нацбанку України виглядає більш оптимістично.

Майже по 48 гривень: українцям дали реальний прогноз курсу долара на найближче майбутнє - today.ua

Такі прогнози від двох фінансових установ - української та міжнародної, озвучив керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій.

НБУ розрахував приблизний курс долара в Україні на найближчі три роки. Слід сказати, що Нацбанк не робить прогнозів на широке коло споживачів. Однак національний Регулятор постійно проводить розрахунки можливої зміни курсів валют, оскільки від цього безпосередньо залежить економічний клімат у країні.

Як з'ясувалось, у прогнозах НБУ закладено щорічне зростання курсу долара приблизно на 7,5-10%. Згідно з цими підрахунками, у поточному році середньорічний курс долара становитиме близько 39 грн, а у 2026 він досягне 46,1 грн.

Популярні зараз

Кабмін ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня: на скільки піднімуть виплати

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

Таким чином, за прогнозами Нацбанку України, середньорічний курс долара дорівнюватиме:

  • у 2024 році - 39 грн;
  • у 2025 - 41,9 грн (+7,5% у річному обчисленні);
  • у 2026 році - 46,1 грн (+10% до попереднього року).

Водночас Сергій Паращій зазначив, що за оцінками МВФ виходять дещо інші суми. Там вважають, що вже 2024 року гривня може просісти істотніше, ніж передбачає НБУ, і курс долара підніметься вище 40 грн. А середній курс у 2026 році становитиме 47,5 грн.

Майже по 48 гривень: українцям дали реальний прогноз курсу долара на найближче майбутнє

"Якщо ми виходитимемо з принципу красивих чисел, а також уявлятимемо, що Нацбанк бачить монотонне збільшення курсу долара на всьому прогнозному періоді, то мені видаються найімовірнішими такі оцінки на кінець наступних років: 40,5 (це більш-менш відповідає консенсус-прогнозу, який збирає сам Нацбанк), а далі + 8% на рік і ще + 10% на рік", - висловив своє припущення Паращій.

При цьому, незважаючи на уявну привабливість долара, Паращій не радить робити "американця" основним засобом накопичення, оскільки на вкладах у гривні заробити можна набагато більше.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Так, наприклад, якщо ви сьогодні купите долар, то протягом наступних трьох років він зароблятиме вам у середньому 8,2% річних у гривні. Якщо ви сьогодні придбаєте трирічні ОВДП, то зароблятимете значно більше (приблизно 18,5% річних)", - поділився експерт.

Нагадаємо, долар в Україні дуже сильно переоцінений. Виявляється, відповідно до індексу БігМака долар має коштувати не більше 19,5 грн.