Кепська новина з Економічного форуму: бізнес не чекає завершення війни у 2024 році

Автор: Марченко Любов

Завершення війни в Україні у 2024 році, швидше за все, не буде. При цьому бізнес вже адаптувався до умов роботи під час війни і готовий розвиватися навіть у таких умовах. А головним завданням найближчого часу для України стане реінтеграція ветеранів. Адже саме вони стануть основним трудовим ресурсом на найближчі роки.

Кепська новина з Економічного форуму: бізнес не чекає завершення війни у 2024 році - today.ua

Такі основні тези, оприлюднені за підсумками Київського Міжнародного Економічного форуму, що відбувся в українській столиці.

Головний висновок, який зробили учасники форуму та журналісти, що були присутні на ньому, стосується завершення війни в Україні. Ніхто реально не чекає, що війна завершиться 2024 року. Ймовірно, вона триватиме довше. А всі заяви з приводу її близького закінчення – не більше ніж популізм політиків та спроба влади знизити градус тривоги у суспільстві, яке вже добряче втомилося від війни.

На сьогодні головна проблема для держави та бізнесу (крім війни, звісно) – брак людського капіталу. Дефіцит трудових ресурсів відчувався ще до війни. А після початку повномасштабного вторгнення стався масовий відтік працездатного населення з країни. Як показує досвід інших країн, лише третина емігрантів повертається на батьківщину. Інші "пускають коріння" на новому ґрунті. Якщо Україні вдасться змінити цю статистику, це буде вперше у світі.

Популярні зараз

Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“

Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН

Крім того, заважає роботі бізнесу і мобілізація працівників. На сьогодні мобілізовано 13% персоналу, який працював у підприємців. Причому 2,5% працівників підприємств уже загинули. І, на жаль, ці цифри невблаганно зростають.

Кепська новина з Економічного форуму: бізнес не чекає завершення війни у 2024 році

Дуже велике значення матиме реінтеграція ветеранів. Адже на найближчі роки, навіть на десятки років, саме вони стануть основними трудовими ресурсами в країні.

Суспільство дедалі пильніше стежить за бюджетними видатками. Тобто "номери" з перекладанням тротуарної плитки та ремонтом асфальту, який і так у нормальному стані, вже не пройдуть. Бізнес хоче знати, що його податки йдуть на справді невідкладні та потрібні витрати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Український бізнес готовий інвестувати. Але тільки у вартісні та перспективні проекти: у перемогу, у стартапи, в якісну освіту.

Нагадаємо, в Україні зросла кількість ФОП. Стало відомо, які бізнес-проекти зараз найпопулярніші.

Головне