НГУ отримала 27 бельгійських бронетранспортерів M113

Автор: Максимов Віталій

Нацгвардія Україна отримала 27 бронетранспортерів M113, придбаних у Бельгії. Гроші зібрали у рамках глобальної ініціативи United24.

НГУ отримала 27 бельгійських бронетранспортерів M113 - today.ua

Зокрема, гроші на купівлю цих бойових машин було отримано від українських компаній атомної, нафтогазової, енергетичної та вугільної галузі. У зборі коштів також брали участь компанії, які експлуатують розподільчу та газотранспортну систему.

Ці 27 бронетранспортерів M113, швидше за все, куплені у приватних бельгійських компаній. Бойові машини зняли із консервації. Їх ремонтом, відновленням та модернізацією займалася відома бельгійська компанія John Cockerill Defence.

На озброєнні ЗСУ бронетранспортери M113 з'явилися у 2022 році. Скільки їх зараз у ЗСУ – нам не відомо. У рамках платформи United24, наприклад, Україні передали вже 50 таких броньованих бойових машин.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українські військові терміново забирають із передової усі танки Abrams: стала відома причина

Що це за M113? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?

M113 – це американський гусеничний бронетранспортер, який армія США прийняла на озброєння ще у 1960 році. Він довго був основним бронетранспортером в американській армії – доти, доки не з'явилася бойова машина піхоти M2 Bradley. Цю бойову машину перестали випускати лише у 2007 році. На даний момент M113, звичайно, застарів. Але він має більш-менш сучасні модифікації. І тому він досі є грізною бойовою машиною, якщо її грамотно використовувати.

НГУ отримала 27 бельгійських бронетранспортерів M113

Корпус M113 виконаний з алюмінію завтовшки від 28 до 44 мм (щоб знизити вагу машини). Броня забезпечує захист від куль та уламків снарядів калібру до 12,7 мм. Екіпаж – 2 особи. Кількість десантників – до 11.

Машина оснащується дизельним двигуном 6V53 потужністю 275 к.с. (принаймні, пізніші версії). Головне озброєння – кулемет M2HB калібру 12,7 мм.

На озброєнні ЗСУ є кілька версій американського бронетранспортера M113. Наприклад, є австралійська версія M113AS4. У неї збільшена колісна база, підвищена вантажопідйомність, башта з електроприводом, а також нове компонування, нові приціли та новий двигун.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також Україна раніше отримала датські M113A2, розроблені на початку 1990-х років. Така бойова машина оснащена кулеметом Oerlikon-Contraves калібру 25 мм, є тепловізійний приціл Zeiss та інше.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що ЗСУ отримали 26 модернізованих самохідних гаубиць DANA калібру 152 мм, які Україна купила у Чехії ще у 2020 році.