Нацбанк України оголосив про випуск нових грошей

Автор: Марченко Любов

В Україні введено в обіг нові гроші. Йдеться про нову банкноту номіналом 50 гривень, яка отримала назву "Єдність рятує світ". Банкнота присвячена допомозі Україні від союзників у війні з Росією. Тираж банкноти обмежений, і у вільному обігу вона одразу не з'явиться. Втім, згодом її можна буде використовувати як звичайний платіжний засіб.

Нацбанк України оголосив про випуск нових грошей - today.ua

Про випуск нової банкноти повідомив Нацбанк України.

Як виглядають нові гроші

Основна особливість цієї купюри в тому, що малюнок на ній розташований вертикально. На лицьовому боці банкноти розташований контур України, який стилізовано під серце, до якого підходять кровоносні судини - допомога від країн союзниць. Фоном для основної картинки є зображення дівчини в касці, яка з надією дивиться в бік Заходу.

У нижній частині банкноти зображена фоном планета Земля. На ній розташувалися стилізовані зображення європейських країн, від яких, власне, і тягнуться до України "судини" допомоги.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

У верхній частині, серед інших деталей, розташований наскрізний елемент - стилізований шеврон Збройних Сил України. Крім того, на банкноті також містяться:

  • напис "Україна";
  • зображення малого Державного Герба України;
  • "стилізована композиція із заповнених і контурних квадратів (центральні квадрати - з позначенням номіналу пам'ятної банкноти), напівпрозорої смуги, наповненої обрисами логотипу Національного банку".

На зворотному боці купюри центральним зображенням є композиція зі стиснутих рук, що символізує "співпрацю, взаємодопомогу, довіру та партнерство". Ця композиція розташована на тлі стилізованого тризуба - герба України.

Нацбанк України оголосив про випуск нових грошей

Де і як можна буде придбати нові банкноти

Нові гроші випущені обмеженим накладом - усього 300 тисяч штук. Банкноти продаватимуться в сувенірній упаковці. І хоча нова купюра "Єдність рятує світ" офіційно запущена з 23 лютого, наразі її придбати немає можливості.

"Реалізація пам'ятних банкнот здійснюватиметься інтернет-магазином нумізматичної продукції НБУ з 7 березня 2024 року", - повідомили в Нацбанку.

Крім того, через якийсь час банкнота також з'явиться в продажу у банків-дистриб'юторів:

  • Укргазбанку;
  • Радабанку;
  • Таскомбанку;
  • ПриватБанку.

Водночас в НБУ поки що не можуть назвати дату продажу банкноти у цих банках. Відомо лише, що вони опублікують її на своїх сайтах.

У Нацбанку пояснили символізм нової банкноти

У НБУ кажуть, що події останніх двох років засвідчили, якою важливою для світу є єдність і взаємодопомога в боротьбі зі спільним ворогом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Немає іншого шляху відновити глобальну безпеку та стабільність у світі, гарантувати вільне майбутнє, окрім як об'єднаними зусиллями забезпечити Перемогу України. Адже загроза не обмежується лише територією нашої держави. І що далі, то більше її подолання залежить від згуртованості усіх. Наша нова банкнота - символ вдячності світу за залученість. Пишаємося нашими партнерами та віримо в силу їхньої єдності, яка також загартовується", - йдеться у коментарі НБУ.

Нагадаємо, НБУ змінив умови купівлі валюти в Україні. Тепер банки зобов'язані вимагати з клієнтів додаткову інформацію.