Порушники швидкісного режиму сплатили штрафи на 2,1 млрд грн

Автор: Максимов Віталій

В Україні з червня 2020 року до червня 2024 року водії, які порушують швидкісний режим, чиї правопорушення зафіксовані камерами автофіксації, заплатили штрафів на загальну суму понад 2,1 млрд грн. Про це розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Порушники швидкісного режиму сплатили штрафи на 2,1 млрд грн - today.ua

Камери автофіксації порушень правил дорожнього руху на українських дорогах з'явилися у березні 2020 року. Спочатку їх тестували. Повноцінно вони почали працювати у червні 2020 року. Наразі за швидкістю транспортних засобів на українських дорогах стежать 265 камер автофіксації порушень правил дорожнього руху.

За 4 роки було винесено понад 10 млн постанов за порушення правил дорожнього руху, зафіксовані камерами автофіксації. 89% постанов було виконано. Загальна сума штрафів склала понад 2,1 млрд грн.

Білошицький наголосив, що завдяки камерам автофіксації порушень правил дорожнього руху втричі знизилася кількість ДТП із загиблими та постраждалими. Патрульна поліція прагне того, щоб смертність на українських дорогах була нульовою.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Камери автофіксації порушень правил дорожнього руху зараз фіксують лише автомобілі, які рухаються з порушенням швидкісного режиму. У майбутньому у них з'явится новий функціонал. Так, очікується, що камери автофіксації фіксуватимуть автомобілі, що проїжджають смугою громадського транспорту, що проїжджають на червоний сигнал світлофора, а також ТЗ, які рухаються зустрічною смугою руху.

Порушники швидкісного режиму сплатили штрафи на 2,1 млрд грн

Водночас, за даними Департаменту патрульної поліції, в Україні за перші чотири місяці 2024 року сталося близько 6500 ДТП, у яких загинули чи постраждали люди. Це на 6% більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Найбільше травмованих людей у Дніпропетровській та Львівській областях. Найменше загиблих та травмованих у ДТП – у Чернівецькій, Тернопільській та Сумській областях. Найнебезпечніші дороги – Київ-Чоп та Стрий-Умань-Дніпро-Ізварине. Крім того, високий рівень ДТП із постраждалими спостерігається у Києві.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко заявив, що в Україні надто маленькі штрафи за порушення ПДР порівняно з країнами Євросоюзу. Але МВС поки що не планує ініціювати питання про збільшення штрафів за порушення правил дорожнього руху. Це означає, що у майбутньому МВС може порушити питання про збільшення штрафів за порушення ПДР.

Нагадаємо, в Україні водії стали частіше скаржитися на те, що на АЗС їм недоливають палива.

Головне