Нафтогаз продаватиме газ для частини споживачів за тарифом нижче 7,96 грн за кубометр

Автор: Марченко Любов

Майже все населення України користується пільговим тарифом від Нафтогазу, який дорівнює 7,96 грн за кубометр. Однак є група споживачів, яка купує енергоресурс за ще нижчою ціною. Нафтогаз продаватиме їм газ по 7,42 грн за кубометр, принаймні, до кінця літа 2024 року.

Нафтогаз продаватиме газ для частини споживачів за тарифом нижче 7,96 грн за кубометр - today.ua

Про це повідомив у своєму Telegram представник Кабміну у ВР Тарас Мельничук.

Йдеться про підприємства теплової комунальної енергетики. Вони купують газ у Нафтогазу для виробництва тепла і гарячої води. Причому Нафтогаз зобов'язаний продавати їм природний газ за пільговою ціною - 7,42 грн за кубометр.

Щоправда, це стосується не всього обсягу газу, який вони використовують для виробництва тепла та гарячої води. За таким пільговим тарифом оплачується лише та квота споживання, яка призначена для обслуговування населення, тобто побутового сектора. Для інших же споживачів, включно з бюджетними закладами, вартість газу набагато вища.

Популярні зараз

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Нафтогаз продаватиме газ для частини споживачів за тарифом нижче 7,96 грн за кубометр

Отже, Кабмін зобов'язав постачальника продовжити дію пільгового тарифу 7,42 ще до кінця нинішнього літа. Таким чином, влітку вартість гарячої води для українців залишиться незмінною. Втім, літні витрати газу підприємствами ТКЕ набагато нижчі, оскільки немає опалення. А отже, для Нафтогазу не так обтяжливо відпускати їм газ за зниженим тарифом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як буде далі - невідомо. Адже російські ракети тепер б'ють і по підземних сховищах газу. А отже, із запасами газу можуть бути проблеми. Відповідно, це позначиться і на тарифах на газ.

Нагадаємо, експерт пояснив, чи зростатиме тариф на газ після ударів РФ по газових сховищах.