Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у ЗСУ кулемет SAR 762 MT калібру 7,62 х 51мм НАТО, який розробила та випускає турецька компанія Sarsılmaz. Про це повідомила пресслужба українського Міноборони.
Скільки зараз є у Збройних силах України кулеметів SAR 762 MT – не уточнюється. Міноборони підкреслило лише, що характеристики цього універсального кулемета кращі, ніж характеристики схожого за класом кулемета "Печеніг", який використовують російські окупанти.
Наприклад, у комплекті SAR 762 M є запасний ствол, який можна швидко встановити замість старого ствола. Це дозволяє вести вогонь по ворогові практично без зупинки. Ствол витримує 25 000 пострілів. Ще одна перевага цього кулемета полягає в наявності регульованого газового клапана. Це дозволяє змінювати інтенсивність стрілянини.
Компанія Sarsılmaz розробила кулемет SAR 762 MT лише кілька років тому (розробка розпочалася у 2018 році в рамках проекту PMT 7.62x51 турецького департаменту Defense Industry Department). Тобто це сучасна зброя. Кулемет може використовувати піхота (кулемет встановлюється на треногу). Це варіант SAR 762 МТ-А. Також цим кулеметом можна оснащувати легкоброньовану військову техніку (варіант SAR 762 MT-C). Його можна легко адаптувати до будь-якого виду транспортного засобу та до будь-якого виду місцевості/позиції.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
Зеленський представив План стійкості України: подробиці
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
Варіанти SAR 762 MT-B та SAR 762 MT-D можна вважати універсальними. Вони можуть стріляти як із сошок, так і зі триноги.
SAR 762 MT можна використовувати при температурі від -36 до +72˚C. Ефективна дальність стрілянини по площах становить до 1200 метрів. Максимальна дальність стрілянини – 3725 метрів.
У SAR 762 MT живлення стрічкою. Стрічка подається як з правого, так і з лівого боку. Швидкострільність складає 650, 800 або 1100 пострілів за хвилину, залежно від режиму інтенсивності стрілянини. Швидкість кулі – 850 м/с.
Слід зазначити, що Туреччина хоч і надає військову допомогу Україні у війні проти країни-агресора, але робить це не офіційно. Із нашою країною більше працюють турецькі компанії. Проте економічні відносини між нашими країнами розвиваються. Україна планує ратифікувати Угоди про вільну торгівлю з Туреччиною. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроєкт.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що президент України Володимир Зеленський у секретній частині "Плану перемоги" попросив у США ракети Tomahawk.