На “трійку“: експерт оцінив стан української енергосистеми за 12-бальною шкалою

Автор: Марченко Любов

Про нинішній стан української енергосистеми можна судити за 3-ма балами, які поставив їй за 12-бальною шкалою директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Однак ця оцінка миттєво могла би зрости в кілька разів, якби Україна отримала доступ до Запорізької АЕС.

На “трійку“: експерт оцінив стан української енергосистеми за 12-бальною шкалою - today.ua

Про це експерт заявив в ефірі одного з телеканалів.

На запитання телеведучої, як би він оцінив стан української енергосистеми, експерт відповів:

"Це неможливо зараз так оцінювати, тому що я мав би сказати 3 із 12-ти".

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Та водночас ситуація в енергосистемі, і оцінка, природно, теж, кардинально могла би змінитися, якби Україна змогла повернути під свій контроль Запорізьку АЕС і запустити на ній хоча би пару енергоблоків.

"Якби нам би вдалося будь-яким способом повернутися в управління Запорізької АЕС і включити в роботу хоча б 2-3 блоки, це такий величезний фактор, який змінить ситуацію в енергосистемі, і нам просто легше стане. Обмеження практично не будуть потрібні або будуть потрібні дуже-дуже рідко. І це буде виняткове явище", - заявив Олександр Харченко.

На “трійку“: експерт оцінив стан української енергосистеми за 12-бальною шкалою

Однак поки що ЗАЕС перебуває у зоні тимчасової окупації. Ба більше, найбільша в Європі атомна електростанція не виробляє жодного кіловата електрики. Вона елементарно простоює. Однак повертати її Україні окупанти не квапляться. Як то кажуть, ні собі, ні людям.

Україна, звісно, зможе поступово відновити генерацію і без Запорізької АЕС. Однак на це знадобиться не один рік, попередив експерт. І весь цей час українцям доведеться жити з графіками відключень світла і щодня узгоджувати з ними свої робочі та особисті плани.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Нам технічно потрібно десь 2 роки. Тобто, дві зими у нас будуть обмеження практично гарантовано. На другу зиму 25-26 вони будуть достатньо мінімізовані, але все ще цілком імовірно, я думаю, будуть", - попередив Харченко.

Нагадаємо, в уряді заявили, що новий тариф на електроенергію несправедливий. Він має бути вищим.