На ринках в овочах виявили поклади небезпечних для життя нітратів

Автор: Марченко Любов

На ринках одного з регіонів України було забраковано майже 44 тонни овочів. Причому більша їх частина була забракована через нітрати. Концентрація нітратів у цих овочах перевищила допустиму норму, через що їх було вилучено з продажу.

На ринках в овочах виявили поклади небезпечних для життя нітратів - today.ua

Про це стало відомо з інформації, опублікованої Державною службою з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Йдеться про Житомирську область. Однак це не означає, що овочі з нітратами продають лише там. Так от, за минулий рік фахівці Житомирської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби провели близько 263 тисяч лабораторних аналізів зразків овочевої продукції, яка продавалася на ринках цього регіону.

Підсумком цих перевірок стало майже 44 тонни забракованих овочів, які фахівці Держпродспоживслужби зняли з реалізації. Причому понад 25 тонн (58%) цієї продукції було забраковано саме через високий вміст нітратів в овочах, які йшли на реалізацію.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

На ринках в овочах виявили поклади небезпечних для життя нітратів

"Першість за перевищенням максимально допустимих рівнів узяли редька та кабачок, на другому місці - диня, огірок, капуста та буряк столовий. Звісно, виявляли й поодинокі випадки перевищення в картоплі, моркві, цибулі та кавунах", - уточнили у Держпродспоживслужбі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У повідомленні також зазначають, що найнебезпечнішими є ранні овочі, які вирощені в теплицях. У них, як правило, вміст нітратів значно вищий, ніж у пізніх овочах, які росли і дозрівали у відкритому ґрунті. Тому ранніми овочами, попри спокусу, захоплюватися не варто. А краще почекати, коли влітку піде в продаж овочева продукція з городу.

Нагадаємо, бувалі городники радять, чим потрібно удобрити розсаду томатів, щоб отримати ранній і щедрий урожай.