Мінімальну зарплату наступного року можуть підвищити одразу на 2,5 тис. грн

Автор: Марченко Любов

Мінімальна зарплата наступного року має бути не 8 тис. грн, як закладено в бюджеті-2024, а хоча б 9,2 тис. грн. Саме стільки наступного року становитиме реальний прожитковий мінімум. Тому мінімальна зарплата має бути не нижчою за прожитковий мінімум.

Мінімальну зарплату наступного року можуть підвищити одразу на 2,5 тис. грн - today.ua

Такою вимогою нагадали про себе українські профспілки.

На сайті Федерації профспілок опубліковано обґрунтування, чому мінімальна зарплата у 2024 році має бути хоча б 9,2 тис. гривень. З урахуванням прогнозованого рівня інфляції виходить саме такий показник прожиткового мінімуму. Отже в профспілках вважають, що мінімалка має бути не нижчою за цю цифру.

Вони доводять свою вимогу тим, що український бізнес уже пристосувався до ведення війни, і українська економіка, незважаючи ні на що, почала зростати. Взяти хоча би прибуток українських банків, який за перші 7 місяців 2023 року склав 83,2 млрд гривень, тоді як у 2022 за аналогічний період банки отримали сумарно лише 3,4 млрд гривень прибутку.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

Не ЗСУ: в Україні пропонують роботу для чоловіків на свіжому повітрі з шестизначною зарплатою

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Із низькими зарплатами Україна ризикує розгубити весь трудовий потенціал

У профспілках також наголосили, що низькі зарплати – головний фактор, через який ще до війни спостерігався суттєвий відтік робочої сили з України. Після війни, коли багато українців втратили не лише роботу, а й свої будинки, їх уже ніщо не зможе втримати в Україні. Ніщо, окрім прийнятної зарплати.

Мінімальну зарплату наступного року можуть підвищити одразу на 2,5 тис. грн

І як тільки кордони відкриють на виїзд для чоловіків, вони поквапляться возз'єднатися зі своїми жінками, багато з яких уже знайшли собі роботу за кордоном, і зараз активно вивчають мову та "пускають коріння" у нову землю. Отже, підвищення мінімальної зарплати хоча б до рівня фізіологічного виживання – це не тільки тактичний хід наступного року, а й один із пунктів стратегії виживання країни після війни.

Отож, восьми тисяч гривень, до яких влада має намір підвищити мінімалку наступного року, недостатньо, оскільки вже зараз прожитковий мінімум перевищує цю цифру. Так, вже у серпні поточного року прожитковий мінімум становив понад 8 тис. гривень. Природно, що до 2024 року він стане значно вищим.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До того ж, не можна забувати, що Нацбанк відмовився від фіксованого курсу долара та запровадив гнучкий курс валют. Як кажуть експерти, це неминуче призведе до зростання курсу долара. А отже, інфляція може виявитися ще вищою за прогнозовану.

Нагадаємо, вже у листопаді цього року українські бюджетники та чиновники можуть залишитися без зарплат.