Міносвіти підготувало наказ №850, у якому йдеться про організацію системи шкільної освіти в умовах воєнного стану. Якщо коротко, то цим наказом хочуть до мінімуму скоротити дистанційне навчання, забезпечивши дітям освіту офлайн - як до війни і ковіду.
Однак "підводним камінням" цього документа стане скорочення десятків, а то й сотень шкіл, що перебувають у зоні бойових дій і у прифронтових зонах. Експерти саме в цьому вбачають головну мету такого наказу. Тобто, його реалізація призведе до значного скорочення шкіл і вчителів. А отже, це дасть змогу заощадити бюджетні кошти.
При цьому вчителям, які залишаться без роботи, обіцяють такі "плюшки":
- допомогу служби зайнятості;
- створення єдиного порталу вакансій;
- індивідуальний супровід кар'єрними консультантами;
- створення кадрового резерву вчителів із виплатою середньої зарплати та підготовка їх для роботи на деокупованих територіях.
На цих "плюшках" акцентував увагу очільник Міносвіти Оксен Лісовий в ефірі телемарафону "Єдині новини".
Популярні зараз
Стилісти назвали головний колір осені 2024 року: як створити модний образ на кожен день
У Раді зробили заяву щодо демобілізації у ЗСУ: “Люди не розуміють, чого чекати“
Військовий збір зросте втричі: Верховна Рада підтримала законопроєкт про підвищення податків
Окупанти мечем вбили українського військовополоненого, – Лубінець
Що запропонують звільненим учителям
За словами топового чиновника, звільнених учителів або залучать до інших видів освіти, або зарахують до кадрового резерву.
"Нам буде потрібно організовувати освіту для різних категорій. Наприклад, для дітей за кордоном, яким потрібно дати виключно українознавчий компонент", - заявив Лісовий.
Утім, конкретизувати цю ідею він не став. Щодо кадрового резерву, то тут нібито Міносвіти визначилося з принциповим моментом: учителям із резерву обіцяють зберегти зарплату.
"Ми зацікавлені в тому, щоб зберегти всіх учителів. Зокрема, створено кадровий резерв учителів і ухвалено політичне рішення щодо збереження їм зарплати", - сказав Лісовий.
Педагоги, які опиняться в кадровому резерві, згодом працюватимуть на деокупованих територіях, повідомив міністр.
"Ми зацікавлені в тому, щоб зберегти всіх учителів. Зокрема, створено кадровий резерв учителів і ухвалено політичне рішення про збереження їм зарплати", - поділився чиновник.
Водночас, як зазначають експерти, "резервні" вчителі однаково втратять частину заробітку, оскільки вчительська зарплата - це не тільки оклад, а й доплати за ті чи інші навчально-виховні навантаження.
До того ж, невідомо, що буде з відстрочками від мобілізації в учителів-чоловіків, які втратять роботу. Ймовірно, вони одразу ж потраплять у поле зору ТЦК.
Зараз Міносвіти повернуло цей наказ на доопрацювання. Однак експерти вважають, що шансів на кардинальні зміни у цього документу не так уже й багато. Адже його основна мета - скорочення бюджетних видатків на середню освіту. А це означає, що будуть і закриті школи, і "зайві" вчителі.
Нагадаємо, Оксен Лісовий також сказав, що вчителям не варто розраховувати на підвищення зарплат до закінчення війни.