Багатьом пенсіонерам, котрі переїхали з окупованої території України на підконтрольну, можуть припинити виплату пенсії через відсутність одного документа. Йдеться про паперову пенсійну справу, яку обов'язково потрібно надати органам Пенсійного фонду України, щоб виплату пенсії було призначено в Україні.
Чому це необхідно, розповіли у ПФУ.
Справа в тому, що при переїзді пенсіонера до іншого регіону його пенсійна справа пересилається за новим місцем проживання. Цей механізм безвідмовно працював, доки в Україні не було війни.
Проблеми розпочалися у 2014 році, після тимчасової окупації частини української території. Через це багато пенсіонерів під час переїзду зіткнулися з неприємною ситуацією, коли тут, на підконтрольній території, їм перестали виплачувати пенсію. Однак цю проблему усе ж можна було вирішити. А ось із 2022 року, з початком повномасштабного російського військового вторгнення, ця проблема вийшла на новий рівень.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Зокрема, з нею зіткнулася українка, яка отримувала пенсію в Криму, а потім після його окупації переїхала на підконтрольну територію.
"Я отримала статус ВПО у 2015 році. Переїхала з Криму. На той час отримувала пенсію з 2008 по 2014 рік. У 2015 переїхала до сестри на Полтавщину, пенсії не отримувала. Зараз хочу відновити виплати, але для цього потрібна паперова пенсійна справа. Ніхто мені не підказав тоді, що її треба забрати. Сподівалася, що переїжджаю ненадовго", — поскаржилася пенсіонерка з Полтавської області.
У ПФУ роз'яснили, що справді при зміні місця проживання пенсіонером його пенсійну справу пересилають до відділення ПФУ за його новою адресою проживання. Ця конкретна пенсіонерка мала повних 6 років (з 2015 по 2021), щоб витребувати свою пенсійну справу у Криму і привезти її на нове місце проживання. Тоді, до лютого 2022 року, це ще можна було зробити.
Тепер, після початку повномасштабного вторгнення, це стало неможливим: будь-які зв'язки з окупованою частиною України зараз розірвані, а переїзди громадян в одному та іншому напрямку стали неможливими.
"З 2015 по 2022 рік у вас була можливість звернутися до органів Пенсійного фонду із заявою про запит пенсійної справи за новим місцем проживання, проте ви ним не скористалися. На сьогоднішній день витребувати пенсійну справу з Криму не вважається за можливе, відповідно відсутні підстави для проведення виплати пенсії", - роз'яснили у ПФУ.
Отже тепер, на жаль, ця конкретна пенсіонерка, а також інші пенсіонери, які опинилися в аналогічному становищі, матимуть змогу отримувати свої пенсії лише після звільнення окупованих територій України.