Багатьом українцям відмовляють у зарахуванні стажу з паперової трудової книжки: у ПФУ пояснили причини

Автор: Марченко Любов

Українцям, які завантажили скан-копії своєї паперової трудової книжки на портал Пенсійного фонду, нерідко відмовляють у зарахуванні страхового стажу, що записаний у цій книжці.

Багатьом українцям відмовляють у зарахуванні стажу з паперової трудової книжки: у ПФУ пояснили причини - today.ua

Чому так може статися, розповіла начальниця ГУ ПФУ у Донецькій області Наталія Рад.

Для того щоби вчасно вийти на пенсію, українцям потрібно мати необхідну кількість років страхового стажу. Стаж, зароблений громадянами із січня 2004 року, міститься в Електронному реєстрі застрахованих осіб. А ось стаж до цієї дати можна взяти тільки з паперової трудової книжки працівника.

Відскановану та завантажену на портал копію паперової трудової книжки потім оцифровують, і вона з'являється в особистому кабінеті користувача на порталі ПФУ. Проте нерідко так трапляється, що дані з трудової не заносяться на портал, а замість них з'являється напис "відхилено" або "скасовано виконання". Це означає, що або скан-копії завантажені неправильно, або в самій трудовій виявлено якісь неточності.

Популярні зараз

Кабмін ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня: на скільки піднімуть виплати

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

"Якщо статус обробки "відхилено" або "скасовано виконання", документ не оброблено. Причини скасування можуть бути різними, зокрема недотримання вимог до сканованих документів, невідповідність прізвища, імені, по батькові тощо", - пояснила Наталія Рад.

Багатьом українцям відмовляють у зарахуванні стажу з паперової трудової книжки: у ПФУ пояснили причини

Якщо просто копії завантажені неправильно, то перезавантажити їх буде нескладно. А ось якщо виявлено помилку в особистих даних, то в кожному окремому випадку майбутньому пенсіонерові доведеться "попітніти", збираючи довідки та підтвердження, що це його трудова книжка, і що в ній записано його трудовий стаж.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Утім, навіть якщо із завантаженими копіями трудової книжки все гаразд, її цифровий варіант не з'явиться на порталі одразу ж. Закон відводить для цього цілий місяць. Хоча зазвичай копії паперових документів у ПФУ обробляють швидше - приблизно за два тижні, каже чиновниця.

Нагадаємо, українцям дозволили зарахувати до стажу один період, коли вони не працювали.