Багатьом українцям, як з'ясувалося, ще не провели індексацію пенсій: хто отримає більше грошей через два місяці

Автор: Марченко Любов

У березні в Україні відбулася індексація пенсій. Це наймасштабніше підвищення пенсійних виплат упродовж року. При цьому ще частину пенсій індексують лише з квітня. Однак отримувачам цих пенсій дадуть більше грошей тільки через два місяці - з червня.

Багатьом українцям, як з'ясувалося, ще не провели індексацію пенсій: хто отримає більше грошей через два місяці - today.ua

Хто отримає більше грошей у квітні і в червні, розповів голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Після масштабної індексації пенсій у березні, на багатьох українців також очікує перерахунок виплат ще й у квітні.

Це пов'язано, зокрема, з підвищенням мінімальної зарплати, яке призведе також до підвищення деяких соціальних стандартів. Так, мінімальна пенсія громадян, старших за 65 років, які мають повний страховий стаж (30 років жінки і 35 чоловіки), не має бути нижчою за 40% мінімальної зарплати. А це означає, що для такої категорії громадян мінімальна пенсія з квітня зросте на 360 грн і становитиме в підсумку 3200 грн.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Крім того, у квітні проведуть індексацію пенсій пенсіонерам, що працюють. Відповідно до закону їм індексують виплати раз на два роки. Тобто, у квітні 2024 року перерахують пенсії тим, кому попереднього разу переглядали виплати до квітня 2022. Але вони отримають свої оновлені пенсії не з квітня, а тільки через два місяці.

Багатьом українцям, як з'ясувалося, ще не провели індексацію пенсій: хто отримає більше грошей через два місяці

Це пов'язано з особливостями здачі податкової документації. Звіти про зарплати за минулий рік бізнес може здавати до 10 травня. Тому ПФУ до цієї дати не має відомостей про те, яку зарплату отримували торік громадяни, що працюють.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, фактично перерахунок пенсій можна буде зробити лише після 10 березня. А отримувати оновлену пенсію вони зможуть тільки з червня. Та оскільки індексація пенсій пенсіонерам, які працюють, за законом проводиться у квітні, то вони отримають у червні не лише оновлену пенсію, а й різницю між старою та новою пенсією за два попередні місяці - квітень і травень.

Нагадаємо, деяких пенсіонерів можуть змусити повернути частину отриманих виплат до бюджету.