Багатодітні батьки також підлягатимуть мобілізації: юристи розкрили підводні камені нового законопроєкту

Автор: Марченко Любов

Згідно із чинним законом, багатодітні батьки, які мають трьох або більше неповнолітніх дітей, не підлягають мобілізації. Однак у новому законопроєкті про мобілізацію є одна умова, які може дати "зелене світло" призову багатьох батьків, навіть якщо вони дали життя десятку нащадків.

Багатодітні батьки також підлягатимуть мобілізації: юристи розкрили підводні камені нового законопроєкту - today.ua

Що передбачено в новому законопроєкті, і які шанси, що закон буде ухвалено в такому вигляді, розповіла юристка з адвокатського бюро "Пані в законі" Христина Очкур.

У нашій країні багатодітною вважається сім'я, яка виховує трьох або більше дітей віком до 18 років. При цьому українські батьки, які належать до категорії багатодітних, захищені сьогодні законом від мобілізації. Однак новий законопроєкт про мобілізацію, який уже пройшов у Верховній Раді перше читання і тепер перебуває на етапі підготовки до другого, містить більш жорсткі вимоги до багатодітних батьків.

Вони, як і раніше, не підлягатимуть мобілізації, проте в оновленому законопроєкті з'явився один нюанс. Чинний закон дає право на відстрочку від мобілізації навіть тим батькам, які розлучені з матерями своїх дітей. Та, як з'ясувалося, багато "батьків-героїв" заборгували своїм дітям чималі суми аліментів. При цьому вони без докорів сумління користуються своїм правом на відстрочку від мобілізації.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

Багатодітні батьки також підлягатимуть мобілізації: юристи розкрили підводні камені нового законопроєкту

Через це у новому законопроєкті врахували цей момент. Тепер недбайливим батькам, які мають заборгованість з аліментів, буде відмовлено у відстрочці від мобілізації, і вони підлягатимуть призову на загальних підставах.

"Якщо за законопроєкт проголосують у такому вигляді, то багатодітні чоловіки, які не платять аліменти, не зможуть скористатися правом на відстрочку", - уточнила Христина Очкур.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тож вона порадила багатодітним батькам якнайшвидше розрахуватися з боргами за аліментами і більше не допускати заборгованості, оскільки є дуже висока ймовірність, що цей пункт закону буде ухвалено саме з такими змінами.

Нагадаємо, чоловікам розповіли, що буде з їхніми відстрочками, коли закон про мобілізацію "обнулять".