Литва передасть Україні командно-штабні машини M577

Автор: Максимов Віталій

Литва в рамках нового пакету військової допомоги приблизно на 200 млн євро передасть Україні бойові командно-штабні машини M577. Про це розповів литовський президент Гітанас Науседа під час спільної пресконференції з українським президентом Володимиром Зеленським.

Литва передасть Україні командно-штабні машини M577 - today.ua

До нового пакету військової допомоги Вільнюса для Києва також увійдуть боєприпаси різного калібру, генератори, системи розмінування. Крім того, Литва продовжуватиме навчати українських солдатів.

Скільки конкретно литовських командно-штабних машин M577 передадуть ЗСУ – не уточнюється. Мабуть, це бойові машини, які зараз перебувають у резерві литовської армії. Станом на початок 2022 року їх налічувалося кілька десятків.

На даний момент Вільнюс у рамках військової допомоги вже передав нашій країні 72 бойові машини M113/577. До них увійшли стандартні бронетранспортери, КШМ та санітарно-евакуаційні машини. Загальна вартість військової допомоги, яку Литва надала Україні, вже перевищила 500 млн євро.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

В Україні запроваджено обмеження прав і свобод громадян – тимчасово, доки не закінчиться війна

M577 – це американська командно-штабна машина, створена на базі гусеничного бронетранспортера M113 (бронетранспортери M113, до речі, також є на озброєнні ЗСУ). Армія США прийняла на озброення цю бойову машину на початку 1960-х років. З того часу її кілька разів модернізували, випускали різні версії. Так, M577 можна використовувати не тільки як командно-штабну машину, але також як машину зв'язку, машину керування вогнем або санітарно-евакуаційну машину.

У M577 в порівнянні зі стандартним бронетранспортером M113 збільшена стеля над десантним відділенням (щоб десантникам було зручніше, і щоб підвищити функціональність машини). Ця КШМ не має бойового модуля, а на даху встановлена додаткова силова установка.

Литва передасть Україні командно-штабні машини M577

Корпус M577, як корпус бронетранспортера M113, виготовлений з алюмінію. Його товщина – від 38 до 45 мм. Така броня забезпечує захист від куль та уламків.

Перші версії M577 (А0-А3) оснащувалися дизельним двигуном Chrysler 75M потужністю 209 к.с. Потім цей силовий агрегат замінили на двигун Detroit 6V53 потужністю 212 або 275 к.с.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Бойові машини M577 досі є на озброєнні США. Також їх використовують Україна, Саудівська Аравія, Тайвань, Канада, Австралія та деякі інші країни світу. Литовські командно-штабні машини можуть добре допомогти українським бійцям у боях проти російських окупантів.

Раніше стало відомо, що Німеччина має намір передати Україні ще дев'ять ЗРК IRIS-T середнього радіусу дії.