Кари єгипетські: в Україну завезли отруєні мандарини

Автор: Марченко Любов

В Україну потрапили отруєні мандарини з Єгипту. Небезпечний цитрус містить пестицид диметоат, який може спричинити гостру реакцію організму, включаючи непритомність. Так от, вміст цього пестициду в партії єгипетських мандаринів вищий за допустиму норму у 33 рази.

Кари єгипетські: в Україну завезли отруєні мандарини - today.ua

Про це повідомляє rbc.ua з посиланням на сайт системи швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (Rapid Alert System for Food and Feed - RASFF).

Відомо, що отруєні мандарини були призначені для України та Греції. Власне, у Греції і виявили, що з єгипетськими цитрусовими щось негаразд. І з'ясували, що саме не так, про що терміново передали за системою швидкого оповіщення. Причому вони відразу зупинили подальше просування цього продукту і завдяки цьому небезпечний фрукт не потрапив у торгівлю.

Кари єгипетські: в Україну завезли отруєні мандарини

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

Як справи з цими мандаринами в Україні, на сьогодні невідомо. Наша Держпродспоживслужба мовчить. Тому поки що немає відомостей, чи встигла ця партія фруктів розійтися торговими мережами. І якщо так, то куди їх могли завезти, і де краще поки що утриматися від покупки мандаринів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що таке диметоат і чим він небезпечний?

Диметоат – це інсектицид, який використовують в аграрній галузі для боротьби з комахами-шкідниками. При цьому він є небезпечним і для людини. Так, диметоат може викликати:

  • черевні судоми;
  • діарею;
  • непритомність;
  • блювання.

Нагадаємо, раніше в Україну потрапили отруєні кавові зерна з Гондурасу.