В Україні постійно підвищують тарифи на електроенергію для населення. Тому питання економії дуже важливе. Сьогодні ми розповімо про те, як українці можуть непогано заощаджувати на електроенергії, просто вимикаючи перед сном побутові електроприлади.
Квартира сучасної людини буквально напхана різними пристроями, приладами та гаджетами, які у великій кількості споживають електроенергію. Найбільш енерговитратними є електрообігрівач, бойлер, кухонна електроплита, мікрохвильова піч, пральна машина, електрична духова шафа, електрочайник (кавоварка), праска, посудомийна машина, кондиціонер, пилосос, комп'ютер, телевізор.
Комп'ютери, монітори
Офісному комп'ютеру в середньому потрібно від 135 Вт на годину, а ігровому комп'ютеру - до 350 Вт на годину. Монітор комп'ютера, як правило, споживає від 30 до 40 Вт на годину, його енергоспоживання залежить від яскравості. ПК у вимкненому стані може брати з мережі близько 1,3 Вт. Монітор у вимкненому стані також споживає електроенергію. Тому на ніч найкраще вимикати комп'ютер разом із монітором. Зверніть увагу, що в режимі очікування вони також споживають енергію.
ТБ та аудіосистеми
Сучасні телевізори споживають значно менше електроенергії, ніж старі телевізори з електронно-променевими трубками. Тим не менш, сучасні телевізори можуть значно вдарити по кишені через електроенергію, що споживається. Щоб цього не сталося, потрібно завжди перед сном виставляти час автоматичного відключення телевізора, вимикати перед сном його з розетки (і тим більше, якщо їдете з дому), регулюйте звук і яскравість екрану, ніколи не залишайте телевізор довго включеним без нагляду.
Побутові прилади для кухні
У сучасній кухні можна побачити велику кількість різних приладів. Наприклад, мікрохвильову піч, електричну плитку, електричний чайник, електричну кавоварку і так далі. Всі ці прилади вирізняються високим споживанням електроенергії. Так, залежно від потужності мікрохвильова піч витрачає від 0,7-1,2 кВт за годину.
Побутові прилади для кухні навіть у режимі очікування споживають електроенергію. Наприклад, мікрохвильова піч у режимі очікування споживає до 3 Вт на годину. Тому рекомендуємо вимикати ці побутові прилади. Виняток – холодильник. Його, звісно, не можна вимикати з розетки. Холодильнику потрібно електроенергії від 17,1 до 38,4 кВт-год, залежно від класу енергоефективності.
Світло
Багато хто з нас забуває вимикати перед сном світло в якійсь кімнаті, коридорі, ванній або кухні. В результаті лічильник всю ніч накручує електроенергію. Тому не забувайте перед сном вимикати світло, і тим більше, якщо ви довго не будете відсутні вдома. Купуйте сучасні енергозберігаючі лампочки. Вони не тільки менше споживають електроенергії, але ще й менше гріються, і тому люстри та інші освітлювальні прилади (вірніше їх цоколь) не плавитимуться.
Таким чином, добре економити електроенергію можна, якщо просто на ніч вимикати з розетки побутові прилади. Яка може бути економія – перевірте самі.
Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, як встановити двозонний лічильник та платити за електроенергію вдвічі менше.