До неофіційно зайнятих осіб застосовуватимуть спецрежим оподаткування: стало відомо, що це означає

Автор: Марченко Любов

Депутати вигадали, як можна брати податки з неофіційно зайнятих громадян, які не зареєстровані як ФОП. До них пропонують застосувати спецрежим оподаткування.

До неофіційно зайнятих осіб застосовуватимуть спецрежим оподаткування: стало відомо, що це означає - today.ua

Відповідний законопроект №10166 наприкінці минулого робочого тижня зареєстровано у Верховній Раді. Його автори – група народних депутатів на чолі з першим заступником голови податкового комітету Ярославом Железняком.

В Україні є чимало громадян, які не зареєстровані як ФОП, але при цьому займаються індивідуальною трудовою діяльністю поза податковим полем. Більшість із них готові працювати у правовому полі та сплачувати податки державі. Але при цьому вони не хотіли б реєструватися як ФОП та витрачати час на складання податкової звітності. Тим більше, що для багатьох із них ця індивідуальна трудова діяльність не є основною, а є лише формою підробітку.

Саме на таких людей орієнтовано законопроект №10166. Його автори пропонують застосовувати спеціальний податковий режим для таких осіб без реєстрації їх як ФОП. При цьому пропонується стягувати з них податок у розмірі 6% від обороту.

Популярні зараз

Деяким українським пенсіонерам виплатять 2500 грн на медикаменти: названо умови

Верховна Рада ухвалила перейменування понад 300 міст та сіл України

Павло Зібров показав рідкісне фото з дружиною з нагоди 30-ї річниці вінчання

Мінреінтеграції: українці у восьми областях можуть отримати грошову допомогу до 36 тис. грн

До неофіційно зайнятих осіб застосовуватимуть спецрежим оподаткування: стало відомо, що це означає

Для того, щоб користуватися спецрежимом оподаткування, потрібно буде відповідати таким критеріям:

  • не використовувати працю найманих осіб;
  • мати річний дохід не більше 153 мінімальних зарплат на рік (тобто менше 1 млн грн станом на 2023 рік). Доходи понад цю суму оподатковуватимуться за звичайною ставкою 18%;
  • працювати виключно із касовими апаратами (РРО).

Ініціатори законопроекту перелічують 20 видів зайнятості, які могли б цілком підійти для застосування спецрежиму оподаткування. Серед них – таксисти, перукарі, манікюрниці, ремонтники, кур'єри, фотографи, перекладачі, няні, домашня прислуга та деякі інші фахівці.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому ініціатори законопроекту наводять орієнтовні цифри податків, які можна було б отримати, наприклад, із таксистів (1,9 млрд грн) та громадян, що пропонують свої послуги на онлайн-платформах (3 млрд грн). А сумарний прибуток від такого оподаткування становитиме близько 10 млрд гривень на рік.

Нагадаємо, що в Україні незабаром з'явиться новий податок, який давно вже сплачують європейці.