Німеччина підтвердила передачу Україні зенітно-ракетного комплексу Skynex

Автор: Максимов Віталій

Німеччина у рамках нового пакету військової допомоги передала Україні зенітно-ракетний комплекс Skynex. Про це повідомила пресслужба уряду ФРН.

Німеччина підтвердила передачу Україні зенітно-ракетного комплексу Skynex - today.ua

До нового пакету військової допомоги Києву від Берліна також увійшли 10 бойових машин піхоти Marder 1A3, 2 радари TRML-4D, 1 мостоукладач Biber, 2 машини розмінування WiSENT 1 MC, 10 армійських вантажівок Zetros, 305 штурмових гвинтівок MK 056, а також снаряди калібру 120 та 155 мм.

Ще у 2022 році стало відомо, що Німеччина передасть Україні кілька ЗРК Skynex. Навесні 2023 року український прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ЗСУ прийняли на озброєння зенітно-ракетні комплекси Skynex, і що їх вже використовують у бойових умовах (але, за чутками, це був один ЗРК, який проходив тестування). Восени 2023 року стало відомо, що німецький концерн Rheinmetall найближчим часом має передати Україні партію зенітно-ракетних комплексів Skynex. В якій кількості і коли саме – не уточнювалося. І ось тепер уряд ФРН офіційно оголосив про передачу Україні одного зенітно-ракетного комплексу Skynex. Це перше офіційне підтвердження про отримання Києвом такого німецького ЗРК.

Що це за Skynex? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українські військові терміново забирають із передової усі танки Abrams: стала відома причина

Німеччина підтвердила передачу Україні зенітно-ракетного комплексу Skynex

Skynex – це зенітно-ракетний комплекс надмалої дальності, розроблений Rheinmetall Air Defence. Вперше його показали у 2016 році у Парижі під час міжнародної виставки оборони та безпеки Eurosatory. Цей комплекс складається з безпілотного баштового модуля Skyranger з автоматичною гарматою Oerlikon Revolver Gun Mk3 калібру 35 мм, системи бойового керування з оптико-електронною головкою Skymaster та з тривимірною РЛС X-TAR3D. Швидкострільність гармати - 1050 пострілів за хвилину. Максимальна дальність стрілянини – 4000 метрів. РЛС може виявляти повітряні цілі на відстані від 25 до 55 км, залежно від їх типу. Завдяки цьому Skynex може знищувати малорозмірну ціль C-RAM, у тому числі крилаті ракети та дрони.

Слід зазначити, що у ЗРК Skynex можна інтегрувати різні РЛС від різних виробників, а не використовувати лише одну РЛС. Тобто потенційний замовник може вибрати ту РЛС, яка підходить саме йому. Крім того, у Skynex можна інтегрувати різні зенітні гармати.

Німеччина підтвердила передачу Україні зенітно-ракетного комплексу Skynex

На жаль, не повідомляється, які снаряди Skynex отримала Україна. Сподіваємося, це снаряди Ahead із програмованим вибухом. Вони ефективніше знищують повітряні цілі, ніж звичайні снаряди. У снаряда Ahead за допомогою індуктивної котушки в дульному гальмі відбувається програмування вибуху. Тому снаряд вибухає на заданій відстані до цілі, утворюючи із 152 ударних елементів хмару ураження. Це збільшує можливість знищення повітряної цілі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, за допомогою зенітно-ракетного комплексу Skynex можна знищувати різноманітні повітряні цілі на надмалій дальністі. Він є складовою ешелонованої ППО. ЗРК Skynex може значно посилити українське ППО, але потрібно кілька таких зенітно-ракетних комплексів, а не один чи два.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що уряд ФРН передав Україні 160 безпілотників Vector, які призначені для розвідки та коригування артилерійського вогню.