Today.ua

Німеччина передала Україні нові зенітки Gepard, які стріляють на 5 км

Німеччина у рамках нового пакету військової допомоги передала Україні ще три самохідні зенітні установки Gepard. Про це повідомила прес-служба уряду ФРН.

До нового пакету військової допомоги Києву від Берліна також увійшли 2 машини розмінування WiSENT 1 MC, 8 армійських вантажівок Zetros, 10 безпілотників Vector, снаряди калібру 120 мм для танків Leopard 2A6, більше 30 тисяч снарядів калібру 35 мм для зеніток снарядів Gepard, а також артилерійські снаряди калібру 155 мм та гранати калібру 40 мм для автоматичних гранатометів.

Таким чином, Німеччина передала Україні загалом 52 самохідні зенітні установки Gepard. Частину цих бойових машин купили у Катару. Україна незабаром отримає ще 60 зеніток Gepard. Йдеться про голландську версію Cheetah PRTL. США ці бойові машини купили в Йорданії.

Бундесвер уже зняв із озброєння зенітки Gepard. На даний момент це застаріла зенітна система, але вона довела свою ефективність, захищаючи небо України. Українські солдати за допомогою зеніток Gepard збивають літаки і вертольота, безпілотники і крилаті ракети російських окупантів.

Армія ФРН прийняла на озброення самохідні зенітні установки Gepard в 1976 році. Україні передають глибоко модернізовану версію Gepard 1A2 із автоматизованою системою управління вогнем.

Головне озброєння Gepard 1A2 – дві автоматичні гармати Oerlikon KDA калібру 35 мм. Ефективна дальність стрілянини – 3,5-5 км, залежно від типу боєприпасів. Наприклад, дальність стрілянини бронебійними підкаліберними снарядами з осколковим сердечником (FAPDS) становить 5 км. Швидкострільність гармати – 550 пострілів за хвилину (це теоретична скорострільність, практична скорострільність менше).

Зенітка Gepard може також вести вогонь по наземним цілям, якщо виникне така потреба (наприклад, по бронетранспортерам). Cheetah має радар для виявлення цілей. Тому така зенітка може працювати автономно.

Як ми вже говорили, до нового пакету військової допомоги Україні від Німеччини також увійшли машини розмінування WiSENT 1 MC. Спочатку WiSENT 1 призначалися для підтримки в польових умовах танків Leopard 2. Є три версії WiSENT 1 - ремонтно-евакуаційна машина (ARV), інженерна машина (AEV) та машина розмінування (вона позначається MC). Україні передали версію WiSENT 1 MC.

Раніше стало відомо, що Україна вже отримала від Канади 1000 сучасних бронеавтомобілів Senator, які належать до класу MRAP.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ