Німеччина передала Україні 160 безпілотників Vector: для чого вони потрібні

Автор: Максимов Віталій

Німеччина у рамках нового пакету військової допомоги передала Україні понад 160 розвідувальних безпілотників Vector та запчастини для них. Про це повідомила пресслужба уряду ФРН.

Німеччина передала Україні 160 безпілотників Vector: для чого вони потрібні - today.ua

У новий пакет військової допомоги Києву від Берліна крім БПЛА ще увійшли понад 240 автомобілів для прикордонників, 14 танків розмінування WISENT 1, 52 самохідні зенітні установки GEPARD, більше 116 000 снарядів для зеніток GEPARD, снаряди для танків Leopard 2а6, більше 35 000 артилерійських снарядів калібру 155 мм.

Збройні сили України використовують безпілотники Vector проти російських окупантів ще з 2022 року. Вони вже довели свою ефективність у боротьбі з окупантами.

Що це за Vector? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Німеччина передала Україні 160 безпілотників Vector: для чого вони потрібні

Vector – це невеликий розвідувальний БПЛА, розроблений німецькою компанією Quantum-Systems (його розробка розпочалася у 2018 році). Його довжина складає 1,63 м, розмах крил – 2,8 метра. Вага – 7,4 кг. Безпілотник може злітати та приземлятися вертикально (йому не потрібна пускова катапульта або злітно-посадкова смуга). У бойове становище він наводиться лише за 2 хвилини. Час польоту – 120 хвилин. Максимальна швидкість польоту – 72 км/год. Крейсерська швидкість – 25 м/с. Vector може працювати у будь-який час доби та при швидкості вітру до 12 м/с.

Зашифрований IP-канал передає відеопотік із даними на відстань до 30 кілометрів, що еквівалентно дальності стрілянини багатьох артилерійських систем, зокрема самохідних. За іншими даними, дальність дії БПЛА Vector складає 25 км. Тобто на цю відстань він може в режимі реального часу передавати інформацію. Але це якщо використовується додаткова наземна станція далекого радіусу діяльності. Без неї дальність дії безпілотника сягає 15 км.

Vector - це безпілотник подвійного призначення. У нього є цивільна та військова версії. Військова версія призначена для ведення розвідки та коригування артилерійського вогню.

Німеччина передала Україні 160 безпілотників Vector: для чого вони потрібні

Коштує такий німецький розвідувальний безпілотник 180 тисяч євро. Компанія Quantum-Systems стверджує, що аналогічні американські та ізраїльські розвідувальні БПЛА коштують значно дорожче.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, на наш погляд, безпілотники Vector є гарною заміною тактичної наземної розвідці, яка здебільшого пішла в минуле.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна отримала від Японії нову партію армійських позашляховиків Mitsubishi Type 73. Вони мають кілька версій, у тому числі версію з куленепробивним склом.

Головне