Німеччина може передати Україні новітній ЗРК NOMADS

Автор: Максимов Віталій

Німеччина розглядає можливість у рамках військової допомоги передати Україні новітній зенітно-ракетний комплекс NOMADS, розроблений норвезькою компанією Kongsberg Defense & Aerospace. Про це із посиланням на інсайдерську інформацію повідомив сайт Hartpunkt.

Німеччина може передати Україні новітній ЗРК NOMADS - today.ua

Берлін надає велику допомогу Україні у розвитку української Протиповітряної оборони. ЗСУ отримали від Німеччини ЗРК Patriot та ракети до нього, кілька зенітно-ракетних систем IRIS-T. Крім того, Берлін планує передати українським захисникам ЗРК надмалої дальністі, в які переобладнають танки Leopard 1A5.

Також не виключено, що Німеччина вирішить передати Києву новітній норвезький зенітно-ракетний комплекс NOMADS, який офіційно дебютував на початку 2024 року в Парижі на міжнародній виставці індустрії наземної та повітряно-сухопутної оборони та безпеки Eurosatory. Не виключено, що надалі до ідеї передачі Україні цього ЗРК підключаться і інші країни.

Що це за NOMADS? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

NOMADS – це гусеничний зенітно-ракетний комплекс малої дальності, розроблений компанією Kongsberg Defense & Aerospace. Його створили на шасі ACSV G5. Це норвезьке позначення німецької гусеничної платформи PMMC G5 від компанії FFG. Бойові машини, створені на цій платформі, замінили застарілі американські бронетранспортери M113. На цій гусеничній платформі збудували кілька варіантів бойових машин. Екіпаж складається із 2 осіб. Кількість десантників – до 12.

Бойова машина на платформі PMMC G5 оснащена дизельним двигуном MTU 6V199 TE21 потужністю 580 к.с. Машина, вагою 29 тонн, має максимальну швидкість 74 км/год.

Німеччина може передати Україні новітній ЗРК NOMADS

У ЗРК NOMADS використовуються деякі елементи від ЗРК NASAMS (наприклад, радар AESA). Цю бойову систему також розробила компанія Kongsberg Defense & Aerospace.

Головне завдання NOMADS – захист військ на фронті (на марші та на стаціонарних об'єктах). Для знищення повітряних цілей використовують ракети сімейства IRIS-T. Надалі будуть інтегровані ракети AIM-9X. Таким чином, ЗРК NOMADS може знищувати повітряні цілі на дальності до 40 км і на висоті до 20 км, залежно від типу ракети.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У бойових умовах NOMADS ще не використовували. Але стверджується, що наприкінці травня 2024 року ця система успішно пройшла бойові стрільби. Україні, яка постійно зазнає ракетних атак з боку російських окупантів, може дуже допомогти сучасний норвезький ЗРК.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Німеччина передала Україні 160 розвідувальних безпілотників Vector.