Фінмоніторинг підкрався непомітно: українцям у Європі скасовують соцдопомогу на підставі витягів з українських банків

Автор: Марченко Любов

Фінмоніторинг, який активно здійснюють українські банки, докотився до наших біженців за кордоном. Тепер у багатьох державах місцева влада почала вимагати в українців виписки про рух коштів на їхніх банківських рахунках в Україні. І декому вже скасували виплату соцдопомоги у країні перебування.

Фінмоніторинг підкрався непомітно: українцям у Європі скасовують соцдопомогу на підставі витягів з українських банків - today.ua

Про це повідомляють наші співгромадяни, які знайшли притулок у різних країнах.

Біженці, які отримують соціальні виплати від держави, що дала їм притулок, тепер мають надати витяги з українських банків, де в них є рахунки.

Це робиться, аби відсікти тих, для кого соціальна допомога в країні, що дала їм притулок, – просто ще одна можливість підзаробити. Таким чином місцева влада за кордоном намагається відокремити тих біженців, які дійсно потребують допомоги, від тих, хто має дохід ще й у рідній країні.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Адже багато українців, які опинилися за кордоном через війну, продовжують віддалено працювати і отримувати гроші в Україні. За кордоном почали про це здогадуватись. І тепер на тлі загального скорочення допомоги українським біженцям почали вимагати у багатьох українців витяги з вітчизняних банків. Причому вимагають не просто відомості про залишок грошей на рахунку, а рух коштів протягом місяця.

Фінмоніторинг підкрався непомітно: українцям у Європі скасовують соцдопомогу на підставі витягів з українських банків

При цьому багато наших співгромадян уже стали жертвами своєї чесності, надавши потрібну інформацію у вичерпному вигляді.

"Чесно дала всі дані по рахунку в „ПриватБанку“ та monobank. На одному були непогані обороти: близько 20 тисяч гривень на місяць. Через що мені сказали, що я можу самостійно себе утримувати і без пільг. Мені відмовили у щомісячній соцвиплаті та у пільгах на комунальні послуги, за які тепер доведеться заплатити понад тисячу євро",— поскаржилася українка Ганна, яка зараз перебуває в Естонії.

Щоправда, більш підприємливі наші співвітчизники вчасно збагнули, що чесність – не найкращий попутник у цьому випадку, і на запит місцевої влади надали виписку за своєю найскромнішою банківською карткою, на якій зроду не було великих грошей.

"Сказала, що рахунок у мене один, обрала, де грошей менше, і дала дані з Приват24", - поділилась Ірина, яка проживає у Швейцарії.

Природно, її не позбавили соцдопомоги в цій країні.

Виписки з українських банківських карт стали з недавніх пір вимагати і в Німеччині. Правда і тут поки що проходить номер з демонстрацією однієї картки, а не всіх, які має біженець.

"Виписку за рахунком дала, щоби без питань отримувати соцвиплати на себе (450 євро) і на дітей (трохи більше 300 євро), а ще, що важливо, це оплата оренди житла, і дитсадка, і школи, тому намагаємося задовольняти запити влади. Але даю виписку з практично порожнього українського рахунку без оборотів", - ділиться "лайфхаком" Олена, яка отримала притулок у Німеччині.

Юристи попереджають українців, що незабаром за кордоном номер із "жебрацькою" картою не пройде

Вже зараз у рамках обміну податковою інформацією іноземці отримують вичерпні дані про банківські рахунки юросіб з України.

"А з 2024 року наша податкова надішле понад 100 податковим службам світу дані щодо фізособ. Якщо Швейцарія захоче дізнатися реальні доходи, що проходять за українськими банківськими рахунками, то вони зможуть це зробити. Це буде політичне рішення, якщо раптом в України з кимось у Європі зіпсуються відносини. Можна буде половину біженців перевірити та спіймати на брехні", - попередив старший партнер адвокатської компанії "Кравець та партнери" Ростислав Кравець.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, якщо хтось із наших співгромадян думав, що за кордоном він знайшов притулок не лише від війни, а й від фінансового моніторингу, то він помилявся. Фінмоніторинг підкрався до них непомітно, тож нічого приховати вже не вдасться.

Нагадаємо, в Україні тим часом фінмоніторинг дістався і до невеликих грошових переказів, через які стали блокувати рахунки деяким клієнтам банків.

Головне